איזה אוכל כדאי לתת לחתולי רחוב?

איזה אוכל כדאי לתת לחתולי רחוב?

חתולי רחוב יכולים לעטוף אותנו בכל מקום: במושב, בעיר, בקיבוץ, בפארקים ובכל מקום למעשה. יש מיליוני חתולים בישראל החיים ברחוב ונאלצים לשרוד מדי יום. לחלקם יש מזל שהם נולדו בקרב אנשים טובים הדואגים להם לאוכל ומים מדי יום ואחרים נאלצים לחפש שאריות בפחים, אוכלים מה שיש בניסיון לשרוד, שוטים מים מלוכלכים מכל שלולית שהם מוצאים ומשתדלים לסיים את היום ללא תחושת רעב. אז אם אתם מאותם אנשים טובים שרוצים לדאוג לחתולי הרחוב שלכם אך במקביל גם לא רוצים לאמץ אותם אל תוך ביתכם, גינתכם ולפנק אותם יותר מדי או להוציא כסף רב מהכיס לטובת הנושא הנה כמה טיפים איך אוכל לחתולים כדאי לתת לכלבים במחיר זול או מה שיש בבית.

מדוע כדאי לשמור על חתולי הרחוב שלנו?

ראשית כדאי לדעת כי החתולים ברחוב שלכם יכולים להיות ברכה עבורכם. החתול הינה חיה טריטוריאלית ולכן אם יש לה מזון ומים ומעט יחס מצד האדם היא תישאר לרבוץ בסביבתכם, בגינה שלכם או בתחתית הבניין שלכם. מדוע זה טוב וחשוב? כיוון שכחיה טריטוריאלית היא שומרת בפני מזיקים שונים כמו עכברים, נחשים וחרקים אחרים ודואגת להשאיר את הסביבה נקייה ככל האפשר. 

איזה סוג מזון ניתן לתת לחתולי רחוב?

אם כן המזון הטוב ביותר שתוכלו לתת לחתולים הוא מזון יבש שתרכשו מחנות החיות. לא צריך בהכרח לקנות את המזון היקר ביותר. יש מזון לחתולי רחוב במחיר מוזל אך כזה שעדיין מכיל ויטמינים ורכיבים שהם צריכים כדי להתקיים. מזון שהרכיב העיקרי בו הוא עוף או דגים יהיה המומלץ ביותר. מומלץ לתת לפחות מנה אחת ביום לצד קערת מים נקיים וטריים שגם כן יוחלפו לפחות פעם ביום. לא מומלץ לתת בשר מתובלן מהבית. אם כבר אז בשר מבושל, נקי ללא תבלינים. ניתן לתת גם טונה על בסיס מים אם תרצו. 

לרכישת מזון איכותי לחתולים ניתן לפנות לכיף לחיות – חנות חיות בפתח תקווה

כתוב/כתבי תגובה