עם אילו כלים מאתרים נזילות

עם אילו כלים מאתרים נזילות

נזילה בבית יכולה להסב נזק רב למבנה עצמו ומעבר לכך, היא בהחלט מסיבה אי נעימות משמעותית לדיירי הבית. לא פעם, לא רואים את הטפטוף עצמו שמעיד על נזילה כי אם רואים סימנים שונים שיכולים להעיד על הימצאותה של נזילה. מכיוון שהצנרת של מערכת האינסטלציה הביתית מצויה מתחת המרצפות ומאחורי הקירות, יש צורך לאתר מקור נזילה בצורה המדויקת ביותר וזאת בכדי שלא להסב נזק לבית. בעוד שבעבר לצורך איתור נזילות בבית היה צורך לנפץ קירות ולהרים מרצפות, עד שהיו מאתרים את המקור של הנזילה, כיום ניתן לבצע את הפעולה באמצעים משוכללים ומתקדמים יותר.

כיצד תדעו שיש לכם נזילה?

ראשית כל, אתם בטח שואלים את עצמכם איך בכלל תדעו שיש לכם נזילה בבית. ובכן, אם אינכם רואים טפטוף של מים מאחד הקירות או מים בין המרצפות, ישנם סימנים אחרים שיכולים להעיד על הימצאותה של נזילה בביתכם כגון: אם אתם מקבלים חשבון מים גבוה באופן חריג כדאי שתבדקו את העניין, אם אתם מגלים סימנים של עובש על הקירות יתכן מאוד שיש לכם נזילה כלשהי, אם הקיר שלכם מתחיל להתפורר ואם יש פטריות על הקיר וריח לא טוב בחלל החדר, ככל הנראה יש נזילה כלשהי שעליכם לאתר את המקור שלה בצורה המדויקת ביותר על מנת לתת לה מענה נקודתי ואיכותי.

כיצד מאתרים נזילה?

כאמור, בעבר לצורך איתור נזילה היה צריך לפרק לא מעט קירות או מרצפות עד שמגיעים למקור של הנזילה אולם כיום, באמצעות שימוש באמצעות צילום קווי ביוב בסיבים אופטיים או במצלמה טרמית מיוחדת אשר מזהה הבדלי טמפרטורות במשטחים שונים לרבות קירות ורצפות, באופן חיצוני, ניתן לאתר בצורה ממוקדת ומדויקת את מקור הנזילה ולטפל בה באופן נקודתי מבלי להסב נזק למבנה.

כתוב/כתבי תגובה