מסנן מים

מסנן מים

שתייה של מים מטוהרים ונקיים היא הכרחית ולא נחשבת למותרות, ולכן ההמלצה היא שבכל בית תהיה מערכת סינון מים איכותית וחכמה שתעניק לדיירים בו מי שתייה איכותיים, טעימים וללא משקעי אבנית. למרות שהמלצה זו תקפה לכל בית בישראל, חשוב לציין כי המים הטבעיים הזורמים בקווי המים הביתיים הינם בריאים ולחלוטין ראויים לשתייה, כיוון שמים אלו עוברים תהליכי התפלה ייעודיים המסננים חיידקים, בקטריות, חומרים אורגניים, חלודה, חול וחומרים מזיקים אחרים הפוגעים באיכות וטעם המים.

יחד עם זאת תהליכי התפלת המים אינם מונעים באופן מוחלט את הימצאותם של מינרלים, מתכות וחומרים אחרים שכולנו לא מעוניינים להכניס לגופנו. משום כך התקנה של מסנן מים ביתי תאפשר לשלוט על איכות המים שיצאו מהברזים בבית, ולמקסם את טעמם ואיכותם.

מהו מסנן מים?

מסנן מים הינו מתקן מיוחד המאפשר לטהר מים העוברים דרכו, כאשר תהליך הטיהור מתבצע באמצעות עקרונות של אוסמוזה הפוכה. הלחץ המופעל על המים הנמצאים במסנן מאפשר להפחית את משקעי המלחים הנמצאים בו, וכך להעביר בברזים מים שהם הרבה יותר נקיים ואיכותיים לשתייה. בנוסף לטעם של המים, מסנן המים יאפשר למנוע מעבר והצטברות של אבנית בכל ברז בו הוא מותקן – ולכן כדאי לשקול להתקין מסנן מים דירתי שיטהר את כל המים העוברים בקווי המים הביתיים.

מה עדיף – התקנת פילטר בברזים או מתקן מים עם מסנן מובנה?

כיום ניתן למצוא סוגים שונים של מסנני מים, שהתפקיד המרכזי של כולם הוא לסנן ולטהר את המים מחומרים שאינם טעימים וראויים לשתייה. אחד מהמסננים הנפוצים בשימוש הינו מסנן מובנה המותקן כחלק ממתקן מים המונח על השיש, בנוסף לפילטר מים קומפקטי הניתן להתקנה מתחת לכיור. כיוון שמתקן מים עשוי לתפוס שטח גדול בחלל המטבח, מתקן פילטר יכול להיות האפשרות הטובה ביותר לשתיית מים איכותיים וטעימים.

כתוב/כתבי תגובה