תפילות להצלחה

תפילות להצלחה

יהיו אנשים שיאמרו, אם אנחנו רוצים להצליח הרי שעלינו לעשות מעשה, עלינו לעבוד בשביל זה. אנחנו לא נצליח אם לא נפעל. ברור לכל, שאם לא נעשה משהו, אז לא נצליח. אך יהיו מי שיטענו, שאם אנחנו נעשה זה עדיין לא בהכרח יספיק, ועל כן, עלינו גם להתפלל בשביל להצליח. תפילה לא תפגע ביכולת שלנו להצליח, להיפך, היא יכולה לעזור לנו.

לפני שנסביר מעט על תפילות להצלחה וכיצד מוצאים אותן, צריך להבין את ההיגיון שמאחורי הדבר הזה. אנשים שאינם מאמינים נוטים לחשוב, שאלה אשר מתפללים חושבים שאם יתפללו הם יצליחו. זה לא בהכרח כך, שכן אלה שמתפללים מאמינים שהעבודה והעשייה שלהם תקודם, אם הם יתפללו, זה לא בא כתחליף לעבודה אלא כחיזוק. ויש בכך היגיון, מאחר והתפילה מחזקת את המתפלל, מחזקת את המחויבות שלו, והופכת את כל הנושא להרבה יותר חשוב עבורו.

אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של תפילות להצלחה, בין אם מדובר בתפילות שמיועדות להצלחה בחיי הנישואין והזוגיות בכלל, הצלחה בעבודה, הצלחה בלימודים, בטיפולים רפואיים וכל דבר אחר. התפילות הן כמובן אישיות אך צריך להדגיש שבאופן טבעי, לא מי שזקוק להצלחה מתפלל אלא גם סביבתו הקרובה יכולה להתפלל עבורו. כך למשל, הורים נוהגים להתפלל להצלחת ילדיהם, בני משפחה וחברים נוהגים להתפלל להצלחה של קרוביהם בטיפול רפואי כזה או אחר, ואסור לשכוח אוהדי קבוצות ספורט שמתפללים על מנת שהקבוצה שלהם תצליח.

בעבר, כל התפילות היו כתובות אך ורק בספרי תפילה וסידורים. היום, בעידן האינטרנט, אנחנו יכולים למצוא תפילות להצלחה גם באתרים שונים, גם באפליקציות ובעוד שורה ארוכה של כלים ואמצעים אשר נגישים וזמינים יותר למתפללים. לכן גם נוכל לראות אנשים שעוצרים הכל ומתפללים, בין אם זה כשהם נמצאים במקומות בהם אין גישה אל ספרי תפילה ובין אם זה ככה סתם באמצע היום, מתוך כוונה שהתפילה תחזק אותם, תעודד את רוחם ותעזור להם להתקדם הלאה אל המטרה שלהם. בין אם הם אחראים עליה ובין אם אחרים אחראיים ליישם אותה כמו שצריך.

כתוב/כתבי תגובה