איך להפסיק להיות ביישן 4 טיפים שעוזרים

איך להפסיק להיות ביישן 4 טיפים שעוזרים

במאמר זה נשתף אתכם מספר טיפים להתמודדות יעילה עם ביישנות.

 

איך להפסיק להיות ביישן – ארבעה טיפים שיעזרו לכם להתגבר על ביישנות

  1. תחקרו את הסיבות לביישנות שלכם – בשורה התחתונה, ביישנות היא הרגל: דפוסי חשיבה והתנהגות עליהם חזרתם כל כך הרבה פעמים, עד שהם הפכו ל"אופי" שלכם. אך אף אדם לא נולד ביישן, ובדרך כלל אנשים מפתחים ביישנות בעקבות אירועים שליליים כאלה או אחרים שהם חוו במהלך החיים שלהם (בדרך כלל בתקופת הילדות, אבל לא רק). לאחר שתבינו את המקור לבעיה שלכם, יהיה לכם הרבה יותר קל לטפל בה.
  2. תעשו חשיפות – כמו עם כל פחד אחר, הדרך היחידה להתגבר על ביישנות (שהיא, במילים אחרות, פחד מאנשים אחרים)היא להתמודד עם הפחד בצורה ישירה. אנשים שמתמודדים עם ביישנות בדרך כלל חווים רגשות שליליים שגורמים להם להימנע מסיטואציות לא נעימות (בתפיסה שלהם), ובאמצעות דרך התמודדות זאת הם למעשה רק מעצימים את הבעיה שלהם במקום להתקדם לעבר פתרונה.
  3. תעצימו את החוזקות שלכם – גם אנשים שאינם מתמודדים עם התופעה של ביישנות חווים דרגות שונות של ביטחון עצמי במסגרת סיטואציות חברתיות, ולכן חשוב שגם אתם תלמדו לזהות את המקומות שבהם אתם יותר יכולים להתמודד ולבטא את מי שאתם בסיטואציות שמאתגרות אתכם, מפני שככל שתחזקו את המקומות האלה ותגבירו אותם במודעות שלכם, ככה יהיה לכם קל יותר להמשיך לבטא דפוסי חשיבה והתנהגות שיותר עולים בקנה אחד עם מי שאתם רוצים להיות.
  4. תציבו לעצמכם מטרות – לפעמים התווית של ביישנות יכולה להיות משתקת, אך הצבת מטרות מוחשיות תסייע לכם לראות את קצב ההתקדמות שלכם ולקבל משוב מהמציאות לגבי השינויים שאתם עושים.

 

צרו קשר עוד היום עם עדי שניידר.

כתוב/כתבי תגובה