איך לבחור מדפסת תלת מימד?

איך לבחור מדפסת תלת מימד?

מדפסת תלת מימד מסוגלת לייצר מוצרים ואובייקטים תלת מימדיים שונים על פי תוכניות מחשב  ואוסף פקודות הנשלחות ממנו. כך ניתן לייצר דגמים שונים על פי הרצון והיכולת הטכנית לייצרם. נשאלת השאלה איזה מדפסת מתאימה למשתמש? השיקול הראשון הוא בהתאמה לצרכים. ניתן למצוא מדפסות תעשייתיות גדולות בעלות יכולות גבוהות המשמשות בעיקר אנשי עסקים לפעילותם השוטפת, ואחרות ביתיות קטנות בהרבה שבעזרתן ניתן לייצר מוצרים שונים לבית ולשימוש עצמי.

אולי יעניין אתכם לקרוא גם על מדפסות FDM >>>

בחירה על פי התכונות

ניתן למצוא מדפסות בדגמים שונים וכל אחת נבדלת מהשנייה במפרט המייחד אותה. שיטת ההדפסה דומה בכולן כאשר ההדפסה נעשית שכבה אחר שכבה.  הבחירה אמורה להיות על פי היתרונות שכל אחת מספקת כדלקמן:

  1. שטח ההדפסה – גודלו קובע, למעשה, את גודל המוצר הסופי שניתן לייצר.
  2. משטח הדפסה מחומם – בתהליך ההדפסה מחממים את האובייקט ויש חשיבות לחימום אופטימלי המונע עיוותים בעת התהליך. משטח הדפסה מחומם פותר בעיות אלו.
  3. מהירות ההדפסה – פקטור חשוב ביותר.

 

 • רזולוציית הדפסה מתאימה – ראש ההדפסה מורכב ממנוע המזריק את החומר. יש לוודא שרזולוציית ההדפסה המופקת מתאימה לצרכים. רזולוציה טובה הינה  0.1 מילימטר או יותר.

 

  1. איכות – קיימות יצרניות רבות ומומלץ לבחור את אלו בעלות המוניטין. המדפסות כוללות בתוכן חלקים רבים המסונכרנים אלו עם אלו ויש חשיבות לייצור מוקפד. 

 

 • שירות לקוחות – יש חשיבות רבה לשירות היכול לתקן אותן במהירות תוך כדי שימוש בחלקי חילוף מקוריים.
 • תמיכה במספר חומרים – יש לבחור מדפסת המאפשרת שימוש בחומרים סטנדרטיים אבל גם מגוונים. הדבר מייעל את השימוש ואף חוסך כסף.

 

מומלץ לרכוש מדפסת שאינה מורכבת מדי וכדאי לעשות זאת אצל משווק בעל מוניטין בתחום. שירותיו כוללים ייעוץ, מחירים נוחים וכדומה.

כתוב/כתבי תגובה