דיאטות לחיטוב – עובדות או סתם מיתוג

כולנו מצפים מהדיאטה לא מעט, אם מבחינת חיטוב, הצרת היקפים, ערנות ועוד. לא פעם יצא לנו לצפות גם קצת יותר מידי ודיי מהר לגלות אכזבה כאשר לא הצלחנו להגיע ליעד הלא הגיוני שקבענו לעצמנו. אז מה כדאי שנדע על דיאטות, חיטוב, הרזיה וכל התחום הזה? לפני שנתחיל לחפש דיאטות שיהפכו אותנו לסופר מודלס כדאי שנכיר קצת יותר טוב את תחום התזונה. לא סתם דיאטות שונות מציעות מגוון שונה של מרכיבים. 

הזמינו ארוחות דיאטטיות עד אליכם >>>

דיאטה המיועדת לירידה במשקל וחיטוב הגוף

 

על מנת להתחיל דיאטה שמטרתה היא ירידה במשקל וחיטוב הגוף, ישנן כמה סוגי דיאטה שעליכם להכיר ולבחור את המתאימה ביותר עבור האופי ואורח החיים שלכם:

  • גרעון קלורי – גרעון קלורי זהו מצב בו כמות הקלוריות שאנחנו צורכים ביום יהיה קטן מכמות הקלוריות שאנחנו שורפים. זהו מצב שבעצם גורם לנו לרדת במשקל ככל שעובר הזמן.

  • דיאטות דלות פחמימות ודלות שומן – אלו דיאטות הפועלות על פי הגישה כי הגבלת רכיב תזונתי מסוים, תגרום לנו לירידה במשקל. (בדיאטה דלת פחמימות – נצרוך 45% פחות פחמימות ביום ובדיאטה דלת שומן – נצרוך 20-35% פחות).

  • דיאטה קטוגנית – זוהי בעצם סוג של דיאטה דלת פחמימה. על פי גישה זו, נצרוך פחות פחמימות ויותר שומנים עד שרמת הסוכר בדם תרד והשומן יתחיל לשמש ליצירת אנרגיה.

  • דיאטה טבעונית דלת שומן – זוהי דיאטה המבוססת על מזון מן הצומח והימנעות ממזון מן החי (חלב, בשר ביצים ועוד). היא תהיה עשירה מאוד בפחמימות ובסיבים תזונתיים ונחשבת ליעילה בירידה במשקל.

  • צום לסירוגין – על פי דיאטה זו, יש לתחום את זמני האכילנו שלנו למספר שעות קבועות במהלך היום ולאכול רק בטווח השעות שהוגדר מראש.

הזמינו ארוחות דיאטה עד הבית >>>

כתוב/כתבי תגובה