קנאביס רפואי – תרופה טבעית למגוון כאבים שונים 

עד לפני שנים לא מעטות, קנאביס היה נתפס בעיניי רבים כסם לא חוקי ומסוכן. כל מי שנתפס כשברשותו החומר, בוודאי אם ברשותו כמות גדולה, היה נפתח נגדו הליך פלילי שבסופו הוא היה עלול להיענש בצורה כזו או אחרת, לעיתים עד כדי מאסר. 

היום לעומת זאת המצב מעט שונה. קנאביס כבר לא נתפס בהכרח כחומר מסוכן, בוודאי לא כפי שהיה בעבר, ישנן מדינות שונות שמתירות מכירה ועישון או לפחות אפשרות להשתמש בחומר מבלי להסתכן בענישה. אך יתרה מזו, חומר זה מוכר היום כחומר רפואי (קראו על סגולותיו של שמן סי בי דישיכול לעזור לחולים ומטופלים במצבים שונים. 

האופציה של קנאביס כחומר רפואי, נובעת מהעובדה שיש בחומר מרכיבים שיכולים לעזור למטופלים במצבים שונים, בפרט בכל מה שקשור בהתמודדות עם כאבים, התמודדות עם מצבים נפשיים שונים ועוד. צריך לזכור, גם אם לא מדובר בטיפול במצב בריאותי ספציפי, גם אם הקנאביס לא עוזר לפצע להחלים או למחלה להיעלם, הוא עוזר בהליך הטיפולי מסביב. 

באילו מצבים מותר להשתמש בקנאביס רפואי

לפני שנסביר באילו מצבים משתמשים בקנאביס כתרופה רפואית, חשוב להבהיר שזה נעשה אך ורק באישור רופאים ותחת מרשם. כלומר, לא כל מטופל יכול לעשות את זה באופן חופשי ולא כל מטופל יקבל אישור לכך. רק מטופלים במצבים מסוימים. 

בעיקרון טיפול בקנאביס רפואי מתאפשר במקרים של התמודדות עם כאבים, התמודדות עם טראומות, דיכאון ומצבים נפשיים אחרים, התמודדות עם בעיות שקשורות למערכות העצבים, בחילות והקאות, טיפולים כימותרפיים, בעיות נוירולוגיות ועוד. 

כאמור, בהתאם לאופי הבעיה וסוג הפגיעה במטופל, אז יחליט הרופא האם להעניק לו מרשם, במידה וכן, אז הוא יכול לפנות אל מקומות שמוכרים קנאביס רפואי בצורה חוקית. 

 

כתוב/כתבי תגובה