איך לבחור קנבסים לציור?

הקנבס הוא סוג של בד שנארג לכדי משטח עבה וגס כדי להקנות מצע עמיד וקשיח מספיק לתנאים ולחצים שונים. בעבר בד הקנבס שימש בעיקר עבור אלמנטים המשמשים לכיסוי וחיפוי בשטח פתוח כמו מפרשים לסירות, אוהלים, ציפוי בד פנימי לסירות עץ וכו'. הודות למאפייני החוזק של הקנבס אמנים שונים התחילו להיעזר בו גם כמשטח ציור, כאשר בד הקנבס נמתח על מסגרת עץ כדי ליצור משטח חלק וייעודי לרישום ואיור.

ציירים ואומנים רבים משתמשים בבדי קנבס לציורים שהם עושים, אם לצורך אימון ראשוני לציירים מתחילים או הכנת טיוטות מקדימות לציירים מקצועיים. לפני שרוכשים בד קנבס לציור חשוב להיוועץ עם חנות אומנות בנתניה כדי לדעת כיצד לבחור את משטח הקנבס שיתאים לצרכי האומן.

בדקו את סוג החומר ממנו הקנבס עשוי

ניתן למצוא בדי קנבס המיוצרים משני סוגים שונים של סיבים – כותנה ופשתן, שההבדלים העיקריים ביניהם נוגעים לחוזק הסיבים, לעמידות של הבד, לגמישות הבד וגם המחיר של כל אחד מסוגי קנבסים אלו.

שימו לב לאיכות האריגה של בד הקנבס

סגנון ואיכות האריגה של בד הקנבס משפיעים בסופו של דבר על היצירה הסופית של הצייר, ולכן חשוב לבחור את משטח הקנבס המתאים מבחינה אומנותית. קנבס באריגה בולטת וגסה יכול להשאיר בליטות ומרווחי צבע כתוצאה מהמרקם הגס של הבד, ואילו קנבס באריגה צפופה מסיבי פשתן עדינים יעניק משטח ציור חלק יותר ללא מראה מחוספס ובולט של הצבע על גבי הבד.

בחרו קנבסים לציור במשקל מתאים לסגנון וסוג הציור

גם למשקל בד הקנבס יש משמעות חשובה בבחירת קנבסים לציור , כיוון ממשקל רב יותר של הבד יעניק למשטח הציור עמידות גבוהה יותר מפני לחצים ומתיחה וימנע קריעה של הבד. בד קנבס עבה ששוקל הרבה יתאים במיוחד עבור ציורים גדולים עם שטח ציור גדול יותר.

כתוב/כתבי תגובה