רשימת מדינות לויזת ETIAS

רשימת מדינות לויזת ETIAS

ויזת ETIAS היא ויזה מיוחדת עבור ישראלים המבקשים לטוס לאחת מ26 מדינות באירופה. הוויזה מאפשרת כניסה למדינה וכן אשרת שהייה זמנית. בנוסף, בעזרת הוויזה תוכלו לעבור ממדינה למדינה ללא כל קושי או חשש. הוויזה מקושרת באופן ישיר אל הדרכון האירופאי שלכם מה שלא ידרוש מכם מאמץ רב מידי בעת הוצאתה. מערכת ETIAS תאפשר לכם הנפקת אישור כניסה באופן מהיר מאוד ללא כל צורך בתסבוכת בירוקרטית מתישה ומעייפת.

איך הכל התחיל?

למעשה, כבר כיום מדינות רבות זקוקות לאישור כניסה מיוחד למדינות אירופה. אישור זה נקרא ויזת שנגן והיא מאפשרת כניסה ל26 מדינות באירופה. לאיזו מדינה באירופה צריך ויזה? הנה חלק מהן: אוסטריה, איטליה, לטביה, ליכטנשטיין, ליטא, לוקסמבורג, מלטה, , פורטוגל, סלובקיה סלובניה, ספרד, שוודיה ועוד… הוויזה הונפקה כבר בשנת 2016 כאשר המטרה העיקרית שלה הייתה לספק את הביטחון המרבי למדינות אירופה הללו על ידי הגבלה של כניסת אזרחים ממדינות מסוכנות. האיחוד האירופאי פרסם רשימה של כל המדינות להן קיימת אפשרות להיכנס ללא ויזה לצד כל המדינות הזקוקות לוויזה בכדי להיכנס. עד היום ישראל נכללה ברשימת המדינות הזכאיות להיכנס ללא ויזה אך בשנת 2023 דברים עתידים להשתנות וגם ישראלים ידרשו באשרת כניסה אשר תונפק עבורם באמצעות מערכת ETIAS, זאת במידה ואתם בעלי דרכון אירופאי.

ויזת ETIAS

במידה ואתם בעלי דרכון אירופאי הכניסה למדינות אירופה אינה עתידה להיות מסובכת מידי עבורכם אך במידה ואינכם בעלי דרכון תאלצו גם אתם להוציא ויזת שנגן. הוויזה תונפק באופן ידני ותאפשר כניסה למדינה ספציפית מבלי יכולת לנוע ממדינה למדינה. אם אתם מתכננים טיול בקרוב זה הזמן להוציא דרכון אירופאי שיהפוך את הטיול שלכם לפשוט ונעים יותר. לפרטים נוספים כדאי לקרוא מאמרים נוספים באתר שלנו.

> בדקו איך מוציאים ויזה לצרפת לישראלים — ויזה לצרפת

כתוב/כתבי תגובה