למה אופני כביש קלות במיוחד?

למה אופני כביש קלות במיוחד?

אופני כביש קלות במיוחד וזאת לאור ההרכב של החומרים שבהם האופניים מיוצרים.

ייצור של אופני כביש

כדי להקל על הרוכב, המגמה של יצרני האופניים היא להשתמש בחומרים קלים וייעודיים וכך לא ירגיש הרוכב עומס עליו ולכן הרכיבה תהיה מהירה וקלילה.

מהנדסי הייצור יצרו שלדה בעלת מבנה גיאומטרי ועליה מורכבים כל המכלולים. השלדה היא מאלומיניום או מקרבין בעלות שמקל קל ביותר. לשלדה מחובר גם מזלג קדמי וכל המערך מחובר לגלגלים, לשרשרת לגלגלי השיניים, לבולמי הזעזועים, למעצורים ולהילוכים.

גלגלי האופניים 

אחת הסיבות הנוספות לכך שאופני כביש קלות במיוחד היא לאור העובדה שהצמיגים הם דקים ובעלי נקודת אחיזה יציבה על הכביש. אלו הם צמיגים קשיחים ללא שיכוך ולכן הם מסתובבים במהירות רבה.,

רכיבה על אופני כביש

תחביב הרכיבה על האופניים חוצה גבולות וכמות הרוכבים בכל מדינה היא עצומה. בשלב הראשון הרוכבים שמתחילים בספורט זה רוכשים אופני כביש כדי להתרגל ולהסתגל לספורט זה. לכן יש יתרון רב לרכיבה על אופני כביש שהן קלילות מאד ומאפשרות רכיבה נוחה מאד.

התאמה של אופני כביש 

כשרוכשים אופניים מכל סוג ולכל מטרה, יש להתאים אותם באופן מושלם לרוכב. אך כשמדובר באופני כביש הדרישה אמורה להיות מדויקת וקפדנית כיוון שקיימות עשר אופציות של התאמות, בהתאם לממדים של הרוכב ולתכונות האינדיבידואליות של כל אחד מסוגי האופניים. 

לאור זאת, קיימת חשיבות רבה להגיע לחנות מקצועית של אופני כביש כדי שהנציגים המיומנים ימליצו על זוג האופניים שהוא הנכון ביותר מבחינת מידה, גודל, אבזור ועוד. המטרה היא ליצור מצד אחד יציבות מקסימלית כדי שהרוכב לא ייפול חלילה ומצד שני לאפשר ביצוע קל של עליות, ספרינטים ורכיבת כביש נכונה. 

 

אתם מזומנים להתרשם ממגוון אופנייה בחנות שלנו: https://www.cobra-bordo.co.il/

כתוב/כתבי תגובה