איך נעליים אורטופדיות עובדות?

איך נעליים אורטופדיות עובדות?

ההבדל בין נעלים אורטופדיות לבין נעלים שאינן אורטופדיות הוא עצום. נעלים אורטופדיות עובדות בין היתר על העיקרון של חלוקה נכונה של משקל ועומסים. 

אזור האצבעות 

בנעליים אורטופדיות יש מבנה נכון שאיננו גורם לכיווץ האצבעות בכף הרגל, אלא מאפשר לאצבעות תנוחה נינוחה ומרווחת על המשטח הפנימי של הנעל. כאשר אצבעות כף הרגל מונחות על פני השטח בצורה נכונה יש השפעה על כל הגוף – אנחנו לא מטים את האגן בצורה שאיננה טבעית לנו ואנחנו לא מקמרים את הגב שלנו באופן קיצוני. נעלים אורטופדיות גם משפרות את זרימת הדם בגוף משום שהן לא לוחצות יתר על המידה על כף הרגל.

בעת פעילות גופנית 

כאשר עושים פעילות גופנית יש חשיבות לתמיכה של הנעל בעת המגע של הרגליים עם הריצפה, על מנת לספוג זעזועים ולאפשר יציבה נכונה. נעל שאיננה מותאמת לפעילות ספורטיבית לא תספוג היטב אל איברים הגוף שלכם את הזעזועים שמתרחשים באופן טבעי במהלך אימון גופני, והדבר משליך על נזקים גופניים שעלולים לקרות לאיברי הגוף השונים. 

בנעל אורטופדית, ובנעלי נוחות לנשים, יש בולמי זעזועים איכותיים, ומבנה הנעל כולו מותאם לספיגה של זעזועים. מבנה אורטופדי גם תוך ביציבה נכונה של הגוף ושך עמוד השדרה.  

בזמן עבודה 

מקצועות שהם מטבעם פיזיים יותר כמו ניקיון, אחיות, בישול או עבודה פיזית במפעל הם מקצועות בהם נדרשת תמיכה איתנה יותר לכף הרגל לאורך שעות העבודה. נעלים כאלו גם יספקו יציבות וספיגת זעזועים, וגם יספקו הגנה בטיחותית בעת העבודה עצמה מחפצים חיצוניים. נעליים אורטופדיות שמתאימות לעבודה עשויות מחומרים עמידים יותר שלא פוגמים בנוחות ובבריאות. הנעלים מחזיקות היטב את עקב הרגל ומספקות מנח ואחיזה טובים ביחס למשטח העבודה עליו עומדים. 

 

כתוב/כתבי תגובה