מה ההבדל בין עגלה לטיולון?

אם אתם בדרך להיות הורים טריים, אז קודם כל מגיע לכם מזל טוב. דבר שני בטח אתם רוצים לעשות כל מה שאתם יכולים כדי שהתינוק או התינוקת שלכם יקבלו את הטוב ביותר. זה אומר להכין להם את החדר שיהיה נוח ונעים, מעוצב ומאובזר בכל מה שהם יצטרכו.

ישנם לא מעט ציוד לתינוקות שהורים טריים רוכשים למטרה זו, כמו שידות החתלה, ארונות יעודיים לבגדי תינוקות, ביגוד ועוד מגוון אביזרים המיועדים לתינוקות.

אחד הדברים שהם חובה בעיני הורים רבים ברשימה של דברים שהם צריכים עבור התינוק או התינוקת שלהם הוא עגלה. רבים שמעו גם על המושג “טיולון” ולא כולם באמת מבינים מה ההבדל בין עגלה לטיולון ולכן חשוב לעשות סדר על מנת שהם ידעו במה עדיף לבחור – בעגלה או בטיולון.

מהם ההבדלים העיקריים בין עגלה לטיולון?

הגיל המיועד – עגלה מיועדת לתינוקות מגיל לידה ואילו במרבית המקרים טיולונים מיועדי לתינוקות ופעוטות בגילאים מגיל שנה בערך, או כשהתינוק מתחיל כבר ללכת.

קשיחות ומשקל – טיולון יהיה במרבית המקרים יותר רך וקל מעגלה. מכיוון שעגלה מיועדת לגילאים ממש מוקדמים ובגיל כזה צריך לדאוג לתמיכה בתינוק שרוב הזמן הוא נמצא במצב שכיבה, מבנה העגלה יהיה קשיח יותר ומתאים למצב שכיבה, מבנה שקוראים לו אמבטיה. מכיוון שמגיל שנה ויותר התינוק כבר יותר פעיל ויכול גם ללכת בעצמו, לעתים ההורים ירצו להוריד מדי פעם את התינוק, ולכן בגיל כזה עדיף טיולון שהוא קבל יותר, כדי שיהיה אפשר להרים אותו ולסחוב אותו כשבמקביל שוהים או הולכים עם התינוק או הפעוט כשהוא מחוץ לעגלה.

מעבר בין מצבים – מכיוון שבגילאים מתקדמים יותר, מגיל של מספר חודשים והלאה, התינוק יותר פעיל, טיולון יתאים יותר לעומת עגלה מכיוון שבניגוד להרבה עגלות, אפשר לעבור בין מצבי שכיבה למצב ישיבה. 

במידה ויש לכם ילד נוסף בבית? כדאי שתקשלו לרכוש גם טרמפיסט לעגלה!

כתוב/כתבי תגובה