סוגי צבעים

סוגי צבעים

אין ספק כי תעשיית הצבע רק הולכת ומשתכללת, דבר שמאפשר לכל אחד ליהנות ממגוון עצום של צבעים שונים ומגוונים. הצבעים של היום נחשבים לאיכותיים ועמידים יותר, הם מספקים כיסוי טוב יותר ומאפשרים לכל אחד ליהנות מצבע איכותי ומקצועי בכל חדרי הבית. עם זאת, חשוב להבין כי כל סוגי הצבעים, מורכבים למעשה משלושה צבעי יסוד- כחול, אדום וצהוב. צבעים אלו ניתן לערבב זה עם זה, או לחילופין, להוסיף להם את הצבע הלבן או השחור, על מנת ליצור גוונים שונים ומיוחדים יותר. נהוג לחלק את הצבעים לצבעים חמים וצבעים קרים, כאשר הצבעים הקרים מכילים את כל גווני הירוק, סגול והכחול. לעומת זאת, הצבעים החמים מרכיבים את צבעי האדום, הצהוב והכתום.

מה חשוב לדעת לגבי סוגי צבעים?

כאמור, ניתן לחלק את כל סוגי הצבעים לצבעים חמים או לצבעים קרים. חשוב להבין כי לכל צבע יש את ההשפעה שלו, לכן למשל, מי שמעוניין לצבוע את הסלון שלו בצבעים שיאפשרו לייצר אווירה חמימה וביתית יותר, יבחר לרוב בצבעי הכתום והאדום. לעומת זאת, נהוג לצבוע את חדר השינה, בצבעים קרירים ורגועים יותר, בגווני הכחול והירוק. מעבר לכך, כדאי לשים לב לתכונות המיוחדות של הצבע, היות וניתן היום למצוא צבעים שמעבר ליופי שהם מעניקים לקירות המבנה, הם גם מגנים עליו מפני רטיבות, שפשוף, קרני השמש ושחיקה שנוצרת עם השנים. ניתן למצוא היום בשוק שני סוגים עיקריים של צבע, צבע המכיל תערובת של פולימר אקרילי וצבע המבוסס על פוליאוריטן סינתטי.

> קראו גם על בניית תקרה אקוסטית

לסיכום, ניתן היום למצוא לא מעט סוגי צבעים שונים, כאשר לכל צבע יש את הייעוד והמטרה שלו. ישנם למשל, צבעים המיועדים לצביעת קירות, בעוד צבעים אחרים מיועדים לצביעת עץ, מתכות, פלסטיק ועוד.

 

כתוב/כתבי תגובה