הפלה פרטית או הפלה ציבורית – מה ההבדלים?

הפלה פרטית או הפלה ציבורית – מה ההבדלים?

לא משנה מה הסיבות שמביאות אישה בהיריון למצב של הפלה, הסיטואציה היא לא נעימה, מלחיצה ומפחידה. הפלה באופן פרטי או הפלה ציבורית- מה ההבדלים?

דברים שחשוב לדעת 

כדי שאישה תוכל לבצע הפסקת היריון עליה לעבור ועדה להפסקת היריון. הפלה המתבצעת ללא אישור הועדה היא עבירה פלילית וגם רופא פרטי חייב לוודא אישור הוועדה כדי להימנע מתביעות ושלילת רישיונו. 

כל אישה רשאית לבקש הפסקת היריון והועדה תאשר או תפסול את בקשתה לפי כללים הקבועים בחוק ושיקול דעת הועדה. הפרטים בנוגע למבקשות ההפלה הם חסויים וממשיכים להיות כאלה גם בבית החולים או הרופא הפרטי. משרד הבריאות קובע כי חלה סודיות מידע בנוגע העוברות הפסקת היריון. 

השלב הבא

לאחר אישור הועדה להפלה על המבקשת לקבוע תור לביצוע הפסקת ההיריון. ישנם קריטריונים שונים המאפשרים סבסוד חלקי או מלא במקרים מסוימים במסגרת ביצוע הפסקת ההיריון בבתי חולים ציבורים. הבוחרות לבצע הפלה במסגרת פרטית יישאו בעלויות.

מה ההבדל בין הפלה פרטית להפלה ציבורית 

ההבדל העיקרי בין שתי האפשרויות הוא בזמינות התורים. במקרה של הפלה בבתי החולים הציבוריים ייתכן כי האישה תאלץ להמתין תקופה מסוימת עד שיימצא תור מתאים, במכונים הפרטיים קרוב לוודאי שתתאפשר הפלה במועד מוקדם יותר, סמוך לאישור הוועדה ולעתים אפילו באותו יום. 

כשמדובר בהיריון לא רצוי, הזמן הוא גורם משמעותי גם בריאותית וגם נפשית עבור האם הנושאת ולכן ככל שהתור קרוב יותר להפסקת ההיריון, כך ייטב לאישה. 

הבדלים נוספים 

הבדל נוסף הוא ביחס ובתנאים של הפסקת היריון פרטית לעומת ציבורית שבה הרופא עובד בלחץ, ריבוי מטופלות ותנאי בית חולים, במוסדות הפרטיים האוירה נינוחה יותר והטיפול אישי יותר. 

 

כתוב/כתבי תגובה