חיפוש המלצות ברשת – איך יודעים אם האתר אמין?

חיפוש המלצות ברשת – איך יודעים אם האתר אמין?

אחד השירותים הטובים ביותר שהאינטרנט מספק לנו, זו היכולת למצוא המלצות וחוות דעת של גולשים על כל דבר. אם אנחנו מחפשים מסעדות ובתי קפה, מלונות וצימרים, חדרי כושר, מוצרי חשמל וכל דבר אחר, אנחנו לא צריכים לעבוד קשה מדי, כל מה שעלינו לעשות זה לפנות לאתר אינטרנט, לחפש המלצות וחוות דעת, לקרוא ואז נדע איפה נכון לנו להזמין מקום, לרכוש מוצר או שירות.

השאלה היא, כיצד אנחנו יכולים להיות בטוחים שהאתר הוא אמין. הרי יש הרבה מאוד המלצות וחוות דעת שמתפרסמות ברשת על עסקים שונים ומגוונים, אנחנו לא בהכרח יכולים לדעת מי כתב אותן והאם הן אמינות או שמדובר בהמלצות וחוות שכתבו עובדים במקום או אפילו בעלי העסק עצמו.

מיד נציג כמה נקודות שיכולות לעזור בהקשר זה. כלומר, לספק לנו כלים לדעת להבחין בין אתר אמין לאתר פחות אמין בכל מה שקשור להמלצות וחוות דעת.

איך נדע מה נחשב אתר אמין?

ראשית, אנחנו יכולים לבחון על פי סוג וכמות ההמלצות וחוות הדעת. אם מדובר על המלצות חיוביות ושליליות, אנחנו יכולים להניח שלא מדובר באתר לא אמין. אם מדובר רק על המלצות חיוביות, יכול להיות שיש כאן בעיה.

שנית, אנחנו צריכים לבחון את אופי ההמלצות, לא רק בהיבט של איכות אלא גם בהיבטים נוספים, למשל, עד כמה הן מפורטות, עד כמה הן משמעותיות ונכנסות לעומק העניין.

שלישית, חשוב מאוד לדעת להבחין בין המלצות שיכולות לספק לנו מידע ממשי לבין תגובות שמספקות הרבה שמות תואר אך מעט מאוד מידע ממשי על העסק או על השירות שהוא מספק לנו. כך נדע האם האתר אמין ועוזר.

 

קראו גם: המלצות אנליסטים

כתוב/כתבי תגובה