מצבות – איך צריך ואפשר לתחזק את המצבה לאורך זמן

מצבות – איך צריך ואפשר לתחזק את המצבה לאורך זמן

הרבה פעמים כשאנחנו מגיעים אל בית קברות, אנחנו נפעמים לגלות עד כמה הקברים והמצבות אינם מתוחזקים היטב, ואינם מכבדים, לא את המקום ולא את הנפטרים, אשר אותם קברים ומצבות אמורים לשמר את זכרם. 

בבתי קברות ישנים, ובמקרים בהם מדובר בקברים של אנשים שאין להם בני משפחה אשר עולים אל קברם באופן קבוע, הרי שזה די מאוד שכיח. צריך לומר, אומנם הנהלת בית הקברות מקפידה לשמור על ניקיון וסדר במקום, אך זה לא אומר שכל הקברים והמצבות יהיו מסודרים כפי שאנחנו רוצים. 

לכן, אם יש לנו אפשרות לשמור ולתחזק את המצבה ואת סביבת הקבר של יקירנו, יהיה נכון מצידנו לעשות את זה. ישנן דרכים שונות כיצד לעשות זאת באופן שישרת את המטרה וכן באופן שיכבד את המתים. זה דורש מאיתנו להגיע אל בית הקברות, לפנות זמן, אך זה חשוב וזה בהחלט יכול להיות מאוד מכבד כלפי זכרו של הנפטר וכן כלפי אלה המבקשים לעלות אל קברו. 

כיצד מתחזקים ושומרים מצבות וקברים בבית קברות

ראשית, אנחנו צריכים להקפיד על כך שהמצבה והקבר תמיד יהיו נקיים. זה לא מורכב מדי, שכן אנחנו צריכים ויכולים להקפיד על הניקיון באמצעות חומרי ניקוי פשוטים. מאחר ומדובר במצבה וקבר הנמצאים בשטח פתוח, סביר להניח שהם יספגו לא מעט לכלוך וכתמים, בין אם זה מתנאי השטח והסביבה ובין אם זה מסיבות אחרות. לכן חשוב שאנחנו נקפיד לנקות אותם באופן קבוע. 

שנית, אנחנו יכולים לשמור ולתחזק את המצבה, אם היא נהרסת במהלך השנים, אזי שניתן לחדש אותה. בפרט זה נכון לגבי מצבות ישנות, אשר האבן עלולה להישבר או להתפורר עם הזמן.

 

ראו גם: משפטים למצבה לאבא

כתוב/כתבי תגובה