נהיגה בהשפעת אלכוהול – מה חשוב לדעת?

נהיגה בהשפעת אלכוהול – מה חשוב לדעת?

אלכוהול משפיע על האדם ומביא אותו לצורת התנהגות שונה. הביטחון העצמי עולה, תשומת הלב נפגעת והיכולת לשלוט במרחב נמוכה מאוד. מה שמוביל בסופו של דבר לסיכונים חמורים שיכולים לנבוע במידה ואדם נוהג מתוך שכרות.

כלומר, נהיגה בהשפעת אלכוהול עלולה לסכן את הנהג, את מי שנמצא אתו ברכב, את הנוהגים סביבו וגם את הולכי הרגל. לכן חובה על כל נהג לדעת שאם הוא שתה אסור לו לעלות לרכב ולנהוג. מעבר לכך חובה להיות מודעים לכך שהחוק אוסר בתכלית האיסור נהיגה בשכרות. הווי אומר שאם נתפס נהג במצב של שכרות הוא ישלם על כך בכל חומרת הדין.

על נהיגה בשכרות ועל הענישה

היות ונהיגה בהשפעת אלכוהול היא מעשה חמור מבחינת בטיחות בדרכים, העונש שניתן בגין המעשה הזה חמור גם כן. אבל כאן צריך נהג לעצור ולהיות מודע לכך שיש לו דרך לעזור לעצמו ולהקל מעל עצמו את התוצאות של המעשה. כיצד? באמצעות עו"ד תעבורה שיכול לתת יד וללוות אותו בתהליך על מנת לשפר ככל הניתן את התוצאות ולהקל מעליו את העונש.

בכל מקרה צריך נהג לדעת כי לא נכון לפעול באופן עצמאי מול משטרת התנועה, אלא נכון להיות מלווה בעורך דין מקצועי מאוד שינחה את הנהג. מה לומר? איך לענות? האם לשתף פעולה ולבצע בדיקת ינשוף, או להימנע?

מציאות החיים בארץ מוכיחה כי נהגים שנעזרו בעורך דין מקצועי בתחום התעבורה הצליחו להקל מעל עצמם את העונש ולצאת מהעניין בקלות יחסית. אמנם במקרים רבים הנהג יקבל עונש מסוים על המעשה לפי החומרה, אך כאשר עורך דין נמצא לצדו העונש יכול להיות קל יותר מכל בחינה.

כתוב/כתבי תגובה