דיאטן קליני – איך הוא יכול להשפיע על הירידה במשקל

דיאטן קליני – איך הוא יכול להשפיע על הירידה במשקל

דיאטן קליני הוא אדם בעל ידע מקצועי נרחב מאד בתחומים הקשורים לתזונה ולספורט. בהתאם לאורח חייו, משקלו של המטופל ופרמטרים נוספים, מסוגל הדיאטן הקליני לתאם עבורו תוכנית פעולה אשר תיצור שינוי מקצה לקצה בחייו.

מי שנצמד לתוכנית שהוכנה עבורה בנושא התזונה הבריאה והעיסוק ההדרגתי בענפי ספורט שונים קרוב לוודאי שתהיה אצלו ירידה במשקל בהתאם לגבולות שהוגדרו מראש ולפרק הזמן ההגיוני שהדברים יקרו. 

תחומי העיסוק של דיאטן קליני בתחום התזונה לאנשים נורמטיביים

  1. הצבת יעדים והגשמתם, הרזיה מדורגת, נתיב אישי ייחודי שמתאים לאורח חייו של המטופל כך שהוא יוכל לשמור על תוכנית זו לאורך זמן.
  2. טיפול מהותי בבעיית עודף המשקל ומציאת פתרונות מעשיים ויצירתיים שיהיה קל למטופל ליישם אותם.
  3. הקפדה על כך שאפשר יהיה להמשיך ולדבוק בתוכנית שהוכנה לאורך זמן כדי ליהנות מהתוצאות.

תחומי העיסוק של דיאטן קליני בתחום התזונה עבור מי שעוסק בספורט 

  1. התאמה של מרכיבי התזונה השונים והכנת תוכנית מפורטת לכל מתאמן בהתאם לסוג הספורט בו בחר, ריצה, הליכה, מכשירים שונים במכון הכושר ועוד. 
  2. קביעת שיטות שונות של תזונה עבור מי שעוסק בספורט פעמים בודדות במהלך השבוע לבין מי שעוסק בכך ברוב ימי השבוע והופך זאת לפעילות ספורטיבית מקצועית.
  3. תיאום תזונה באופן אישי על פי היעדים הרצויים כמו משקל גוף, אחוזי שומן, מסת שריר ועוד כדי לשפר את ההישגים הספורטיביים של כל מתאמן.

תחומי העיסוק של דיאטן קליני בתחום התזונה הקלינית 

טיפול בריאותי ממוקד עבור מי שיש לו בעיות בריאותיות שונות כמו יתר לחץ דם, בעיות שונות במערכת העיכול, עודף כולסטרול, סוכרת, רמות שומן גבוהות בכבד ובמחלות נפוצות אחרות. 

הטיפול הנכון במצבים הללו כדי ליצור שיפור במצבם הבריאותי הוא על ידי טיפול בשיפור חילוף החומרים אצל כל אחד מהם, דבר שישפיע על מצבם הבריאותי. 

סביר להניח שביצוע תוכנית תזונה אישית ללא חריגות ואכילת מאכלים אסורים, תוביל לשיפור ניכר בבריאותו של המטופל. 

 

 

כתוב/כתבי תגובה