4 טיפים איך לצאת מהמינוס

4 טיפים איך לצאת מהמינוס

מיליוני אנשים בישראל לצערנו חיים במינוס וזה לא סוד. אין מי שילמד אותנו להתנהלות כלכלית נכונה באף מסגרת בה אנחנו עוברים בצעירותינו. באם לא נשקיע באופן יזום ברכישת השכלה פיננסית, ליווי וייעוץ מקצועי או מישהו שילווה אותנו בנושא מגיל צעיר הרי שמהר מאוד נוכל להגיע למצב של מינוס. כאשר יש מינוס בסבירות גבוהה המינוס רק ילך ויגדל וכך גם גובה החובות וההתחייבויות שלנו – זאת במקום לשאול את עצמכם איך לצאת מהמינוס ולחיות חיים של רווח. הנה כמה טיפים של יועץ לכלכלת המשפחה שיעזרו לכם לצאת מהמינוס ולהתנהל כלכלית בצורה נכונה יותר.

#1 – הפחיתו את ההוצאות השוטפות:

הוצאות שוטפות כמו חשמל, דלק, קניות, אינטרנט ועוד – אילו הוצאות שניתן לחסוך בהם. לעתים חיסכון של כמה עשרות שקלים בכל אחד מהסעיפים הללו יכולים לחסוך לכם 1000-2000 שח מההוצאה החודשית שזה 12-24 אלף שקלים בשנה! 

#2 – מחזרו או אחדו הלוואות:

יש לכם כמה הלוואות בחשבון? בדקו אפשרות עם הבנק למחזר את ההלוואות להלוואה אחת ולהפחית מההוצאה החודשית. אם יש לכם אפשרות למחזר גם הלוואה קיימת שבמקורה הייתה גבוהה והחזרתם כבר חלק ניכר ממנה – תוכלו למחזר אותה להלוואה קטנה יותר וליהנות מהחזר חודשי קטן יותר. בצעו זאת רק במידה וההחזר החודשי יותר חשוב לכם מאשר הריביות שתתחילו לשלם מחדש על ההלוואה.

#3 – הגדילו את ההכנסות שלכם:

וכמובן שכדאי לבצע פעולות שונות להגדיל את ההכנסות שלכם. החל מבקשת העלאה במשכורת בעבודה אם אתם מספיק ותיקים בה ותורמים לעסק שבו אתם עובדים, דרך מציאת עבודה נוספת במשרה חלקית או אפילו עבודה כפרילנסרים מהבית לאחר שעות העבודה הרגילות שלכם.

#4 – השקיעו בהשכלה פיננסית:

חשוב לא רק לדעת איך לצאת מהמינוס אלא גם איך לשמור על איזון נכון בחשבון, התנהלות כלכלית נכונה ואפילו להישאר ברווח הולך וגדל של הכנסות חודשיות אל מול ההוצאות לצורך כך צריך לסגל לעצמנו השכלה פיננסית שבעזרתה נתנהל נכון יותר בצורה כלכלית לא רק באופן רגעי לכמה חודשים או שנים כדי לצאת מהמינוס אלא לאורך החיים בכלל. שינוי דפוס מחשבתי ומחשבה פיננסית חכמה.

כתוב/כתבי תגובה