למה חשוב לבחור אתה אוכל הנכון לכלב שלכם וזה לא האוכל הבסיסי?

למה חשוב לבחור אתה אוכל הנכון לכלב שלכם וזה לא האוכל הבסיסי?

כאשר אנו מכניסים כלב לחיים שלנו צריך לקחת בחשבון שצריך לדאוג לו ממש כמו לילד קטן במשפחה. הכלב שלנו לא יכול לקנות או למזוג לעצמו אוכל ומים, הוא צריך גם טיפול וטרינרי וחיסונים, צעצועים להפגת השימוש ופיתוח היכולות השכליות, אזור נוח לרביצה ושינה וכמובן המון תשומת לב ואהבה. בחירת האוכל הנכון לכלב שלכם היא אחת ההחלטות החשובות ביותר שתצטרכו לקבל, כיוון שבריאות ואורך חייו של הכלב תלויים בבחירה שלכם. על אף הרצון להוציא כמה שפחות כסף במהלך החודש, לעתים רבות ניתן להשקיע רק מעט יותר ולספק לכלב מזון שיותר מתאים לצרכים שלו ולגילו כדי שהוא באמת יוכל לגדול, להתחזק וכמובן להאריך חיים וליהנות מבריאות איתנה. 

בחירת סוגי המזון לכלב בהתאם לגילו ומבנה גופו:

  • גורים – הגורים בעלי גוף קטן עדיין וכדי לגדול ולהתחזק הם צריכים יותר ויטמינים, יותר פרוטאין ויותר מינרלים, שומן ומרכיבים נוספים החשובים להתפתחותם. לכן חשוב לרכוש מזון המיועד לגורים המכילים ריכוז גבוה יותר של מרכיבים הללו.
  • כלב בוגר – כלב בן שנה עד 8 שנים נחשב לכלב בוגר. הוא צריך יותר פחמימות וחלבונית, נוגדי חמצון וויטמינים אך בכמות הנכונה ולא כמו זו הנמצאת במזון לגורים.
  • כלב מבוגר – כלבים מבוגרים נוטים יותר להיחלשות הגוף והתפתחות של מחלות שונות ועל כן כדאי לתת לכם אוכל המכיל פחות קלוריות שלא יכביד על פעילות הלב שלהם אך יותר חלבונים, נוגדי חמצון וויטמינים. 
  • יש לזכור כי קיימים גם סוגי המזון המתאימים לכלבים עם קיבה רגישה, בעיות רפואיות שונות, מזון דיאטטי ועוד. לקריאה אודות אוכל יבש לכלבים

רמות איכות שונות של מזון:

כדאי לדעת שיש גם רמות שונות של איכות מזון כמו פרימיום, סופר פרימיום ואולטרה פרימיום כאשר כל דרגה מכילה יותר/פחות מרכיבים איכותיים (בדרך כלל מבוססי בשר מסוג כלשהו). ככל שהם יותר איכותיים ופחות ומתועשים כך האוכל טוב ובריא יותר לכלב שלכם אך בהתאמה גם יותר יקר. מידע נוסף באתר https://www.tiktakpet.co.il/

כתוב/כתבי תגובה