מי התחיל את עולם חדרי הבריחה

מי התחיל את עולם חדרי הבריחה

חדרי הבריחה הפכו להיות יעד אטרקטיבי ומועדף על ידי רבים בארץ ובעולם כולו. כיום כולנו מכירים את האטרקציה הזו, היא מועדפת על ידי מטיילים אשר מחפשים רעיון מוצלח לפעילות מהנה ושוברת שגרה. ואכן, חדרי הבריחה פעילים ומארחים קבוצות לרוב, הללו נהנים לפצח חידות, לקלוט רמזים ולפענח צפנים – ולפרוץ את החדר בהצלחה ובסיפוק רב. אמנם כיום האטרקציה מוכרת וידועה, אך לפני שנים מספר העניין לגמרי לא היה מוכר. אז מי באמת התחיל עם הרעיון הזה? מיהי החברה שעומדת מאחורי הרעיון החדשני הזה שכובש את החברה הישראלית ואת המטיילים בכל העולם?

ההתחלה – ביפן

המשחק הראשון אורגן על ידי קבוצה של מתכנתים בעמק הסיליקון אשר בקליפורניה. בשנת 2007 התחילה חברת The Real Escape Game להפיץ את הטרנד של חדרי הבריחה ביפן. הטרנד כבש את העולם ומיפן התפשט לסין ולהונג קונג. השלב הבא היה חדרי בריחה באירופה. חדרי הבריחה הראשונים באירופה הוקמו בהונגריה ובשוויץ, לאחר מכן נפתחו חדרי בריחה גם בצפון אפריקה, אוסטרליה, מדינות אסיה ועוד.

וההמשך בישראל

בישראל פעילים כיום למעלה משלוש מאות וחמישים חדרי בריחה. מרבית חדרי הבריחה פעילים במרכז הארץ. לכל חדר בריחה יש נושא וקונספט משלו, כאשר המבקרים נכנסים לתוך הסיפור של החדר וחיים את ההרפתקה שהוכנה עבורם בתוך החדר. הם נדרשים לפענח את רצף החידות, לפצח את הרמזים במטרה למצוא את דרכם החוצה מהחדר. התחום מתפתח ויש כיום מבחר סגנונות של חדרי בריחה אשר מציעים חוויות מגוונות מאוד. כאשר לצד ההרפתקה משלבים גם שימוש במציאות מדומה, החוויה הופכת להיות מושלמת ומרתקת במיוחד.

היתרונות של חדרי בריחה

לחדר בריחה יש מספר יתרונות בולטים על פני כל אטרקציה אחרת, ראו באתר https://www.cube-israel.co.il. ראשית זו העובדה כי לא מדובר על הנאה חומרית בדומה לכל הנאה אחרת שמוצעת על ידי מפעילים שונים. כאן מדובר על הנאה שכלית שנותנת חוויה מסוג אחר לגמרי. כמו כן יש לציין את העובדה כי בחדר הבריחה המטיילים אינם חשופים לפגעי מזג אוויר ולא מתאמצים פיסית ומתעייפים כדי ליהנות.

כתוב/כתבי תגובה