מה עושים כשהמצבר חלש? האם בטוח לנסוע למוסך?

מה עושים כשהמצבר חלש? האם בטוח לנסוע למוסך?

מה עושים כשהמצבר חלש, אם קיים חשש להמשיך ולנסוע ברכב למוסך כיוון שבאמצע הדרך עלול להיווצר מצב שהרכב לא יוכל להמשיך בנסיעתו. לכן החשיבה היא להחליף את המצבר בו במקום.

שירות עד הבית להחלפת המצבר 

החלפת מצבר היא פעולה פשוטה יחסית ולכן אינה מצריכה הגעה למוסך. הדרך המומלצת היא להחנות את הרכב בחניה מסודרת, להתקשר למוקד המפעיל שירות עד הבית ולשוחח עם נציג השירות.

יש להסביר לו באופן מדויק, היכן ממוקם הרכב ובאיזה סוג רכב מדובר, שמו של היצרן, הדגם ונפח המנוע. בהתאם לכך נציג השירות יכין מצבר חדש התואם את הצורך על פי פרטי הרכב. 

החלפת המצבר על ידי נציג שירות 

כדי לבצע את החלפת המצבר באופן מהיר, חשמלאי הרכב מגיע תוך פרק זמן קצר לחניון ובודק את מצבו של המצבר. אם מסתבר שאכן אין בו נוזלים, יש להחליף את המצבר.

הוא משחרר את כל החיבורים ומוציא את המצבר הישן, לאחר מכן מכניס לנישה זו את המצבר החדש שגודלו זהה ומבצע את ההתקנה הנדרשת. 

בתום ההתקנה, הוא מפעיל את המנוע ומוודא שהמצבר עובד כיאות וההתנעה מתבצעת באופן קליל. הטכנאי מקבל את התשלום ובעל הרכב ממשיך בדרכו. 

הגעה למוסך לצורך החלפת מצבר 

בעבר נהגים נסעו למוסך כדי להחליף מצבר באמצעות רכב גרר. הם המתינו פרקי זמן ארוכים לגרר ולאחר מכן פרק זמן נוסף עד שהרכב הגיע למוסך ועד שהחליפו את המצבר ברכב. הפעולות הללו ארכו זמן וגם עלו לנהג בסכום כספי מכובד.

מכיוון שקיים דור חדש של מצברים שקל מאד להתקין אותם, אין כל צורך להגיע למוסך אלא במקרים חריגים. במרבית המקרים הטכנאי מחליף בשטח. 

כתוב/כתבי תגובה