מה זה שיוף אף?

מה זה שיוף אף?

רבים הישראלים אשר בוחרים לבצע עיצוב אף כאשר אחת הפעולות שמשנות את צורת האף היא שיוף. אבל מה זאת הפעולה הזאת? מתי היא מתרחשת? ולמה חשוב לבצע אותה? כל הפרטים, בהמשך. 

עיצוב האף מתבצע על ידי שינוי מרכיבים כמו רכיבי סחוס, עצום גבנון וסגרים, עיצוב נחיריים וכולי. פעולה של עידון הרמה שיוף ועיצוב מעדנת את מבנה האף ומאפשרת הקטנת אף, מיישרת את הגבנון ומאפשרת מראה מושלם והרבה יותר נכון ואסתטי עבור מנותחים רבים. 

מלבד זאת פעולות כמו שיוף מתאימות למי שרוצה לתקן בעיות אסתטיות אבל גם בעיות כמו סטיה במחיצות האף – מה שמקשה על הנשימה. השיוף יעשה גם כאשר יש זיהומים בשל חסמים בסינוסים או קשיי נשימה מתוך שינה. 

כיצד מתבצעת הפרוצדורה?

שיוף אף מתבצע באמצעות הרדמה כללית ועל ידי רופא מנתח מומחה בניתוחים פלסטיים. לאחר ההרדמה מבצע הרופא חתכים – בדרך כלל שניים – בתוך הנחיריים או דרך העור. לאחר מכן יכול הרופא להתחיל לעבוד על סחוסים ועצמות האף ולבצע תיקונים ושיוף על פי ההתאמות הנכונות, ע"פ המצב הרפואי וכמובן על פי סיכום מראש על המטופל. 

בעת השיוף יכול הרופא לבצע הסרת גבנונים, לבצע עיצוב ועידן קצה האף, הצרת אף ונחיריים ושאר שינויים מבניים להתאמה מושלמת לשאר חלקי הפנים. לאחר הניתוח שאורך בין שעתיים לשלוש שעות – מקבעים הרופאים את האף באמצעות סד או גבס ועוצרים דימומים באמצעות צמרי גפן עבים. 

התאוששות לאחר ניתוח כזה אורכת בהדרגה, שכבר לאחר שבוע וחצי יצטרך המטופל להגיע לביקורת. לאחר מכן תחול התאוששות של חצי שנה כאשר בזמן הזה האף יגיע לצורתו הסופית והנפיחות תרד וניתן יהיה לנשום באופן הרבה יותר טוב. 

 

כתוב/כתבי תגובה