מכשירי הליכה

מכשירי הליכה

מכשירי הליכה הם כלי עזר מהותי עבור מוגבלים ונכים שאינם מסוגלים ללכת באופן רגיל עקב תשישות פיזית, חוסר יציבות, איבוד של שיווי משקל ובעיות בריאותיות שונות.

מכשירי הליכה 

קיימים סוגים רבים של מכשירי הליכה ולכל אחד מהם יש את הייחוד שלו. חשוב שמי שאמור להשתמש במכשיר זה או קרוב המשפחה שמסייע לו, יסקרו את כל האופציות הקיימות, יבינו את היתרונות ואת החסרונות של כל אחד מהם ואת מידת ההתאמה לכל צורך.

ההבדלים בין המכשירים נוצרו כדי לסייע במקרים ספציפיים ובהתאם לניסיון מול אנשים שהזדקקו לכך. לכן כדאי לראות את כל המגוון ולבחור במכשיר ההליכה הנכון ביותר שיסייע לאדם זה לאורך זמן.

מקלות הליכה 

מקלות הליכה מעניקים תמיכה ואיתנות כדי שהאדם המבוגר לא ייפול. קיימים מקלות מעץ או ממתכת שהם עמוד בגובה המתאים ומותאמים למשקלו של האדם, עם ידית אחיזה בחלק העליון.

כמו כן מקלות יציבים יותר שבחלקם התחתון המקל מתפצל לארבע שלוחות וכך בכל הנעה של המקל קדימה, נהנה בעליו מיציבות ברמה גבוהה, הרבה יותר ממקל ההליכה הרגיל. כמו כן מקל המסייע מאד לקימה, מקל טלסקופי הכולל תאורה ואחר הכולל כיסא ומתאים למנוחה בין לבין.

קביים 

קביים משמשים אנשים רבים לאחר ניתוחים ברגליים או כשאחת מרגליהם בגבס. קיימים קביים מעץ או מתכת שאוחזים בהם מתחת לכתפיים ואחרים שהם בעלי ידית אנטומית.

מכשירי הליכה על גלגלים 

הליכון למבוגרים קיים ללא גלגלים וכך מרימים ומורידים אותו בכל צעד. כמו כן רולטורים רגילים או מתקפלים בעלי שנים או שלושה גלגלים. הם נוחים מאד להליכה ובחלקם קיים כיסא למנוחה או מיקום להנחת סל לקניות, לכן נוח מאד ללכת איתם בבית וגם מחוצה לו.

כתוב/כתבי תגובה