קווים לדמותו של אורי לופוליאנסקי

קווים לדמותו של אורי לופוליאנסקי

אומרים שלא תמיד מראה האדם מלמד על דמותו. לצערנו, נתקלנו לא פעם באנשים שנראו מאוד נחמדים וידידותיים, אך מאוד גילינו מה עומד מאחוריהם והבנו שזה לא כך במציאות, זו לא התמונה הנכונה.

במקרה מסוים אחד, אנחנו יכולים לומר בוודאות האופן בו אנחנו רואים את האדם, מסמל גם את דמותו. מדובר על אורי לופוליאנסקי, ראש עיריית ירושלים לשעבר. כל מי שמתבונן בו, יכול לגלות איש מאוד נחמד, חייכן, קשוב, אחד שמוכן תמיד לעזור, לעמוד לצד אחרים בכל שעה. אין ספק שמדובר באחת הדמויות המיוחדות ביותר שקיימות לא רק בירושלים, אלא בכלל בכל ישראל.

בשביל לנתח קווים לדמותו, מספיק שאנחנו ניזכר כיצד הוא הגיע אל התודעה הציבורית. אורי לופוליאנסקי הפך לדמות ציבורית מוכרת בישראל, בזכות ארגון יד שרה אותו הוא הקים בשנות השבעים, לרווחת הכלל ללא כוונת רווח, מתוך מטרה לספק לציבור אפשרות לקבל ציוד עזר רפואי מבלי לשלם על כך. הכל התחיל מתוך מקרה אותו הוא חווה באופן אישי, אז הוא נתקל בצורך הזה להשתמש בציוד רפואי וכלי עזר רפואיים מסוגים שונים. מאחר ולא היתה אפשרות לרכוש אותם, אז הוא פשוט הקים עמותה שנועדה לעזור לאנשים אחרים לקבל את הכלים והציוד שהם צריכים.

מעבר לכך, אנחנו יכולים לראות דרך מעשיו ופעילותו הפוליטית והמדינית, לא מעט קווים ייחודים בדמותו. בין אם זו היכולת להכיל מצבים שונים, בין אם זו היכולת להכיל בני אדם שחושבים ומתנהגים אחרת ממנו, בין אם זו היכולת להעניק שירותים ברמה הגבוהה ביותר, ולשמור תמיד על חיוך ועל מצב רוח.

אורי לופוליאנסקי הגיע לכותרות גם בעקבות מקרה טרגי קשה שהתרחש במשפחתו, אז הוא הוכיח גדלות נפש, כאשר הוא ביקש שלא להעניש את הרופאה אשר הואשמה ברשלנות בעקבות מקרה זה. זו דוגמא טובה בשביל להבין את גישתו ואת דרך מחשבתו.

לפני סיום צריך לומר, גם היום כשהוא נעלם מעט מאור הזרקורים, עדיין הוא פועל למען הציבור דרך ארגון יד שרה, פועל על מנת לגייס לו תרומות ולהשיג משאבים לטובת שכל מי שמשתמש בשירותי הארגון.

כתוב/כתבי תגובה