סוגים של איטום גגות שכדאי להכיר

סוגים של איטום גגות שכדאי להכיר

היום ניתן למצוא בשוק לא מעט סוגים של איטום גגות. מדובר למעשה על הצורך לאטום את הגג מפני פגעי מזג האוויר, היות וללא איטום איכותי ומקצועי, מי הגשמים עלולים לחדור פנימה ולגרום לנזילות ולכתמי רטיבות. אך חשוב להבין כי יש צורך להתאים את שיטת האיטום האידיאלית ביותר לכל גג, היות והדבר תלוי בסוג הגג, בגודל שלו ובחומר הגלם שממנו הוא עשוי. למשל, גג שעשוי מבטון, יתאים לשיטות איטום שיצליחו להיאחז בבטון בצורה הטובה ביותר. במקרה הזה, מדובר על זיפות או לחילופין, על יריעות ביטומניות. לעומת זאת, אם מדובר על גג שמכיל שכבה של חומרים אקריליים, יהיה צורך להשתמש באיטום הנעשה בחומרים אקריליים, על מנת להבטיח היאחזות טובה של שכבת האיטום.

 

סוגים של איטום גגות – מה קיים היום בשוק?

כאמור, היום ניתן למצוא שלוש שיטות איטום מרכזיות- איטום באמצעות זפת, איטום באמצעות יריעות ביטומניות או איטום באמצעות חומרים אקריליים. איטום באמצעות זפת נחשב לשיטת האיטום הנפוצה והוותיקה ביותר בתחום, היות והיא פשוטה לביצוע ונחשבת לזולה ביותר. עם זאת, שיטה זו מצריכה תחזוקה שוטפת, היות ויש צורך לסייד את הגג אחת לשנה. כמו כן, ברוב הפעמים יהיה צורך לבצע את עבודות האיטום אחת לשנתיים – שלוש.

שיטת האיטום המומלצת ביותר, היא איטום באמצעות יריעות ביטומניות. שיטה זו משתמשת ביריעות חזקות ועמידות, המספקות לגג איטום איכותי למשך 10 שנים ואף יותר. שיטה זו מתאימה במיוחד לגגות גדולים ורחבים, אך היא נחשבת ליקרה יחסית.

שיטה נוספת הינה שיטת איטום בחומרים אקריליים, המתאימה בעיקר לגגות קטנים ומשופעים. שיטה זו מתאימה במיוחד לאיטום של גגות, בעלי נטייה להיקוות של מים ושלוליות, אשר עלולים לחדור פנימה ולגרום לנזילה.

מידע נוסף על איטום גגות ביריעות ביטומניות באתר OTMIM.

כתוב/כתבי תגובה