חיזוק אריחים במבנים – למה זה חשוב?

חיזוק אריחים במבנים – למה זה חשוב?

אריחים נועדו לייפות את קירות הבית או הבניין וכן לחפות על הבטון או האבן. החיבור בין האריחים לקירות נפגע עם הזמן בשל סיבות שונות ובהן שינויי מזג אווויר, תזוזות באדמה, רוחות, בלאי טבעי וכו', ולכן חשוב מדי פעם לחזק את האריחים, וזאת כאשר מופיעים סימנים מדאיגים. חיזוק אריחים מיועד אך ורק לאנשי מקצוע והוא תובע כוח פיזי רב. האריחים מודבקים לקירות וחלקם אינם נמצאים בהישג יד אלא דורשים גישה מרחוק ואמצעים טכניים. ההשקעה בחיזוק היא כדאית לשם שמירה על המבנה, וויתור עליה עלול להוביל לנשירת אריחים ולנזקי גוף ורכוש כבדים. 

איך מתבצע החיזוק במציאות

חיזוק אריחים מחייב גישה מהירה ובטוחה אליהם ואחת השיטות היא שימוש בכבלי סנפלינג, עליהם מטפסים הפועלים וגולשים לגובה המתאים. הפעולה חייבת להתבצע בזהירות ובקפדנות וזאת כדי למנוע סדקים או שברים באריחים ולהבטיח את הדבקתם המוצלחת לקיר הבניין. בין סוגי האריחים ניתן למצוא שיש, קרמיקה ןחומרים נוספים והפועלים צריכים לדעת לטפל היטב באריח ולהכיר את תכונותיו. חיזוק החיבור לקיר יתבצע גם באמצעות ברגים. הפועלים יצטרכו לדעת לחזק גם את הקיר כדי לשמור על האריחים מפגיעה פיזית, ולהתמודד עם מפגעים אפשריים כמו טיח מתקלף רטיבות ונזילות וכן צורך בטיפולי גובה כמו שפכטל.

פנייה לחברה אמינה

את חיזוק האחריחים לא מומלץ לבצע לבד, מאחר שמדובר במשימה אשר דורשת כוח פיזי רב ונחשבת למסוכנת מבחינת הגישה לארחים בגובה. לכן מומלץ להזמין פועלים מנוסים מחברה אמינה המתמחה בתחום, עליה קיבלתם המלצות מחברים ומכרים. לפני חתימת החוזה כדאי לקבל הסברים מלאים על העבודה המבוקשת, לסכם לו"ז ועלויות, וכן תעודת ביטוח למקרה של תקלה. 

אולי יעניין אותך גם שיקום בטון בסנפלינג

כתוב/כתבי תגובה