טיפוס לאל ברוס בליווי מדריכים מוסמכים

טיפוס לאל ברוס בליווי מדריכים מוסמכים

אפשר לומר די בוודאות, שהישראלים גילו בשנים האחרונות שנסיעות לחו"ל לא חייבות להיות אך ורק לצורך נופש או קניות. אם כבר נוסעים לחו"ל, אפשר פשוט לנסוע בשביל לחוות חוויות שונות שאי אפשר בהכרח לחוות בישראל, או במקרים אחרים, חוויות שבחו"ל מרגישות אחרת מאשר בארץ.

כך למשל אנחנו נראה לא מעט ישראלים נוסעים לחו"ל במטרה לראות משחקי כדורגל, יש ישראלים שנוסעים לחו"ל במטרה לראות הופעות מוזיקה והצגות, יש מי שנוסע במטרה לרוץ מרתונים או מרוצים אחרים, ויש מי שנוסע במטרה לטפס על פסגות הרים שונות.

מאחר ובישראל אין הרבה מקומות לטפס עליהם, בוודאי לא בגבהים של ההרים באירופה או במקומות אחרים בעולם, אז עבור ישראלים רבים, נסיעה לחו"ל זו הזדמנות טובה ליהנות מחוויה ייחודית ובלתי נשכחת, חוויה לכל החיים.

דוגמא קלאסית לכך היא טיפוס להר אל ברוס, מהגבוהים שבהרי אירופה. מדובר על הר שנמצא בהרי הקווקז בחלק הרוסי שלו. ההר מתנשא לגובה של 5642 מטר וכפי שניתן להבין, בשביל ליהנות מטיפוס אליו, הרי שצריך לצאת עם צוות מדריכים מוסמכים שמכירים את נתיב הטיפוס וכמובן יודעים את רזי התחום.

מה המשמעות של טיפוס הר, כולנו יכולים להבין גם אם אנחנו לא עשינו את זה אף פעם. מדובר בימים רבים של טיפוס בתנאים שאנחנו לא רגילים אליהם. לא מדובר בשבילים שמזכירים במשהו את אלה שנמצאים בפארקים או במקומות דומים. מן הסתם נדרש ציוד מיוחד לשם כך, וכאמור נדרש ליווי של מדריכי טיפוס מומחים שידעו לתת את כל הכלים הנדרשים מהניסיון והידע שהם צברו עם השנים.

חשוב מאוד להכיר את המדריכים לפני שיוצאים איתם לדרך, על מנת שנוכל לדעת מי הם, ולראות אם יש בינינו כימיה אישית וכן על מנת שנוכל לראות אם אנחנו מרגישים בטוחים איתם. כמובן שיש גם לבדוק מה בדיוק הניסיון שעומד מאחוריהם, עד כמה הם מכירים את התחום ויכולים לעזור לנו.

לסיום, טיפוס לאל ברוס הוא ללא ספק חוויה ייחודית ומרשימה שאין כדוגמאתה.

כתוב/כתבי תגובה