מסכי LED

מסכי LED

בעבר כשהיינו קונים מסך טלוויזיה, לא היינו צריכים לחשוב יותר מדי. התייחסנו בעיקר לגודל הטלוויזיה ולסוג החברה. כשקנינו מסך מחשב, היינו צריכים לבדוק כמה צבעים יש במסך, היו מסכים עם 2 צבעים, היו מסך עם 16 צבעים והיו כאלה שהציעו 256 צבעים.

היום כשאנחנו מעוניינים לרכוש טלוויזיה, מסך מחשב ואפילו כשאנחנו קונים טאבלט ומכשירים אחרים, אז אנחנו שומעים על ביטויים ומונחים שונים שקשורים לתחום. כך למשל, אנחנו שומעים על מסכי HD, FULL HD וכן אנחנו שומעים על מסכי LED.

כפי שניתן להבין יש הבדלים בין המסכים השונים, במאפיינים שלהם. מן הסתם, יש מסכים שהם יותר טובים מאחרים, יש מסכים שהם יותר איכותיים בחדות שלהם, אחרים יותר איכותיים ברזולוציות או בהיבטים אחרים. כל מסך הוא טוב, אך כפי שאנחנו יכולים להבין, לכל מסך יש יתרונות בהיבטים מסוימים.

מסכי LED שולטים בשנים האחרונות בעולם הטלוויזיה ומרבית יצרני הטלוויזיה בוחרים בשיטה זו. כיום רק שיטת OLED מתחרה בה.

מסכי LED מבוססים למעשה על טכנולוגיה של LCD, מה שמוכר בעברית כתצוגת גביש נוזלי. מדובר על טכנולוגיה שפולטת אור ברמה הרבה יותר טובה, כלומר יש תצוגה הרבה יותר בהירה, כמו כן מדובר על טלוויזיה עם רזולוציה מאוד איכותית, מאוד גבוהה, ואפשר ליהנות כאן גם מרזולוציה של 4K, שנחשבת לאחת הרזולוציות הטובות ביותר שקיימות היום בשוק.

כפי שאני יכולים לראות כבר ממבט ראשון, הרי שמסכי LED מעבדים את התמונה בצורה טובה יותר, מה שיוצר גם תמונה עבור יותר צבעונית וגם הרבה יותר איכותית. בנוסף, המסך מתחמם פחות כתוצאה מניצול טוב יותר של האור. צריכת החשמל השתפרה במהלך השנים בצורה מרשימה, מה שאומר כמובן שיש פה צריכת אנרגיה בצורה הרבה יותר חכמה ויעילה.

כפי שאנחנו יכולים להבין, מדובר במסכים מאוד איכותיים, הרבה יותר ממה שהכרנו בעבר, למשל במסכי פלזמה. עם זאת אנחנו צריכים לזכור ולהניח, שעם הזמן נוצרו ויווצרו מסכים הרבה יותר מרשימים ואיכותיים אשר יתפסו את מקומם של המסכים הקיימים, הן בתחום הטלוויזיה והן בתחום המחשבים.

כתוב/כתבי תגובה