יועץ בטיחות אש

יועץ בטיחות אש

יועצי בטיחות אש כמו יועץ אקוסטיקה, עובדים עם אנשי מקצוע בעלי הכשרה גבוהה, המנוסים בביצוע הגנה מפני אש, בנייה, קוד אש ובדיקות תכנית בטיחות חיים במקומות שונים כמו בתי ספר, בנייני מגורים, גני ילדים ובתים פרטיים.

יועץ בטיחות אש – למה זה חשוב? 

בכל בנייה חדשה, ישנם כללים שחייבים להיצמד אליהם. חלקם נעשים כחלק מעבודת הבנייה עצמה וחלקם מתווספים לאחר הבנייה. אחד מהם הוא כל נושא בטיחות האש.

בכל בניין או מקום למגורים, בטח כשמדובר בבתי ספר, גנים או הוסטלים לבני נוער, החשיבות שיש לבטיחות מפני בעיות אש, היא רבה ועצומה מאוד. היא אף חובה ועל קבלן הביצוע במקום לדאוג שהמבנה יהיה בטוח מכל היתכנות של פריצת אש כזו או אחרת.

מה עושה יועץ בטיחות? 

יועצי בטיחות הם אנשי מקצוע ראו זאת באתר פתרונות הנדסה ובטיחות, אשר מתפקדים בדרך כלל מחוץ לחברה, ומספקים ייעוץ ומומחיות בענייני בטיחות. על פי האתר בריאות ובטיחות תעסוקתית, יועצים חיצוניים יכולים לספק שירות יקר ערך גם לחברות שיש להן מנהלים לבטיחות פנים.

יועצים למשימות בטיחות מיוחדות 

המשימות הספציפיות שמבצע יועץ בטיחות, ישתנו בהתאם לפרטי המטלה ולענף. עם זאת, אתר קריירה טרנד מסביר כי תפקידו הכולל של יועץ בטיחות מתחלק למספר תחומים כלליים:

הערכת תוכניות: 

בעת כניסה למשימה חדשה, חובתו הראשונה של יועץ הבטיחות היא, לעיתים, להעריך את המדיניות והתוכניות הקיימות בנושא בארגון. על היועץ להבין נוהגים עדכניים לפני שהוא יכול להציע שיפורים אחרים.

זיהוי בעיות בתחנות עבודה:

הצעד השני הוא התבוננות. יועץ בטיחות מבלה בחללי העבודה של הארגון כדי לראות האם הם נוהגים בבטיחות ולזהות את כל חסרונות. יועץ הבטיחות רשאי לבדוק בכל מקום שבו הם חושדים להיתכנות בעיה בטיחותית.

כתוב/כתבי תגובה