מהו טיפול EMDR ולאיזה מצבים זה מתאים?

מהו טיפול EMDR ולאיזה מצבים זה מתאים?

טיפול EMDR זהו סוג של טיפול פסיכותרפיה אשר נוער במקור להקל על מצוקה כתוצאה מאירועים טראומתיים. כחלק מהטיפול הלקוח צפוי להיחשף לגירויים אשר עלולים להזכיר לו את הטראומה ובמינונים נמוכים. כך אט אט הוא מתרגל לגירויים הללו, בין אם אלו יהיו חזותיים ובין אם שמיעתיים, ולאחר תקופה מסוימת ניתן להבחין בירידה משמעותית של תסמיני הפוסט טראומה.

חשיפה עקבית לגירויים במינון נמוך

כפי שניתן להבין, טיפול EMDR נועד לסייע בהפחתה משמעותית של המצוקות הנגרמות עקב הטראומה. הדבר נעשה בראש ובראשונה באמצעות חשיפה לגירויים אשר צפויים להזכיר למטופל את הטראומה וזאת כאשר הדבר נעשה במינויים מאוד נמוכים ובמשך סדרת טיפולים ארוכה. כך לאחר תקופה מסוימת ניתן לגרום למטופל להרגיש בנוח עם אותם גירויים ולמנוע את הקונוטציה השלילית שמגיע עמם.

מתאים לכל סוגי הפוסט טראומה

כל אחד שסובל ממצב של PTSD יכול לראות תועלת רבה וזאת אם יבחר לעבור טיפול EMDR. לאור זאת יהיה כדאי לכם לוודא כי במידה ואתם נמצאים במצב מצוקה, אל לכם לחכות עם הפנייה אל הגורם המקצועי. פשוט יהיה חיוני ליצור קשר עם פסיכולוג מנוסה אשר יוכל לסייע לכם להתגבר על הקושי הגדול הזה, תוכלו למצוא כיום גם פסיכולוג אונליין כשימי הסגר בשיאם. 

מי יכול להציע טיפול מהסוג הזה?

אם תרצו לעבור טיפול EMDR עליכם יהיה לפנות אל פסיכולוג אשר מתמחה במתן טיפול מהסוג הזה. מומלץ לוודא כי אתם בוחנים פסיכולוגים על מנת מידת ההתמחות שלהם בטיפול בו תהיו מעוניינים וזאת על מנת להבטיח שתוכלו לקבל את התועלת הפסיכולוגית הגדולה ביתר. עליכם לבחון את מידת ההתמחות של הפסיכולוג בביצוע טיפולים מהסוג הזה ושנות הניסיון שלו וזאת על מנת להבין אם הוא יהווה את הכתובת הנכונה עבורכם.

קראו גם: איך מתמודדים עם דכאון בלי תרופות

כתוב/כתבי תגובה