מצבות מעוצבות – למה אנשים בוחרים לרכוש מצבות כאלו?

מצבות מעוצבות – למה אנשים בוחרים לרכוש מצבות כאלו?

מי שמבקר בבית קברות, יכול לראות שישנם דגמים שונים של מצבות. אפשר למצוא מצבות רגילות, סטנדרטיות, כאלה אשר עשויות מסוג אבן מסוים ולא יותר מזה. לעומתן, אנחנו יכולים למצוא מצבות הרבה יותר מרשימות, הרבה יותר מיוחדות, אשר מייצגות דבר שונה. 

מצבות מעוצבות הן לא דבר חדש. עוד משחר ההיסטוריה, היה נהוג לעצב מצבות מסוימות בצורות שונות וייחודיות. ההבדל הוא, שבעבר זה היה מנת חלקם של מלכים ואנשי אצולה, אנשים שהיה להם מעמד חברתי משמעותי ויכולות כלכליות גבוהות. היום לעומת זאת, רכישת מצבות מעוצבות, זה כבר דבר שבשגרה במובנים רבים. 

הרבה מאוד אנשים בוחרים לרכוש מצבה מעוצבת עבור יקיריהם, מסיבות שונות. יש מי שעושה זאת בשביל להבדיל בין מצבות רגילות בבית לבין מצבות אחרות, יש מי שבוחר לרכוש מצבה מעוצבת בשביל לאפיין אותה וכך גם לאפיין את מי שקבור במקום. נקודה אחרת, יש מי שבוחר לעצב מצבות בצורה מסוימת בשביל לסמל את הנפטר בצורה ייחודית. 

אילו מצבות מעוצבות אנחנו יכולים למצוא?

צריך לומר, אפשר למצוא מגוון רחב של מצבות מעוצבות באתר https://www.tombstoneisrael.com, בין אם מדובר במצבות אשר נרכשות מתוך קטלוג וכן אפשר למצוא מצבות אשר מוזמנות בעיצוב אישי, על פי רצונם של המזמינים. 

בעיקרון העיצובים נבדלים אחד מהשני, בין אם זה בסוג ואיכות האבן, בין אם זה בסגנון העיצוב עצמו, סגנון החריטה על האבן וכן במאפיינים אחרים. אנחנו צריכים לזכור גם, העיצוב נבדל אחד מהשני בגודל המצבה ובמאפיינים טכניים שונים. 

בכל מקרה, אנחנו יכולים למצוא מצבות מעוצבות אך כאלה שנראות רגילות לגמרי אך כוללות תמונות או ציורים, ויש מצבות שבנויות בצורה מיוחדת ומרשימה, ומכאן העיצוב המיוחד שלהן.

כתוב/כתבי תגובה