הוספת ממד לבניין

הוספת ממד לבניין

לא בכל בניין יש מקלט-בניין, ובמקלט בו הוא חסר, ניתן לשדרג את אחד החדרים החיצוניים שמשמשים את כלל הדיירים כממד. בדרך כלל בבניינים ישנם חדרים המשמשים את כלל ציבור הדיירים: בבניינים חדשים של פרויקטים מטעם קבלנים שבנו בשנים האחרונות, נהוג לבנות חדר מועדון. בבניינים יותר ישנים יש רק חדר אופניים. החדרים הללו יכולים וצריכים להפוך להיות ממדים שישמשו את הדיירים במהלך ימי מלחמה. מה צריך לדעת על הוספת ממד לבניין?

יישום פרויקט הטמעת חומרי הגנה מאב"כ

חומרים אלה מוטמעים בתוך הרצפה, מתחת לבלטות או לפרקט על גבי שכבת מצע השומשום או החול. חומרים אלו ישמשו להגנה בדמות ספיגת חומרי האב"כ ללא הפצה או העמדה בכלל סכנה. זו ההגנה הראשונית לכל ממד והיא נועדה לבסס תשתית שהייה בטוחה גם כאשר בחוץ מתחוללת מתקפה בלתי קונבנציונלית.

החלפת הדלת והחלון באמצעי ממד ייעודיים

הוספת ממד לבניין כרוכה בהחלפת הדלת והחלון בדלת וחלון ייעודיים לחדר ממד. במקום החלון יותקן חלון משוריין עם לוחות פלדה קדמיים ובמקום הדלת תותקן דלת פלדלת עם דסקית סיבובית במקום מנעול חיצוני וידית בחלק הפנימי. מבחוץ, הדסקית תשמש לפתיחת הדלת. מבפנים, הידית תשמש לסגירתו והדסקית שנמצאת מעליה מבפנים תשמש גם לנעילתו. חשוב לציין כי מדובר בנעילת בטחון בלבד, ולא הגנה מפני פריצה לחדר. ניתן להתגבר על הנעילה באמצעות סיבוב הדסקית מבחוץ.

התקנת לוחות פלדה על הקירות

הקירות ידופנו בלוחות פלדה שישמשו להגנה על החדר מבפנים, במידה וטיל או אמצעי תקיפה אחר חודר מהבית השכן, בו הוא פגע קודם לפגיעה בבניין שלכם. לוחות הפלדה יותקנו על כל קיר וקיר ברחבי החדר ולכן העלות השולית של בניית הממד תלויה בגודלו. כמות הלוחות המושקעת בחדר נקבעת על פי גודלו ושטח הקירות הפנימי שלו.

התקנת לבידי עץ עמידים על הקירות

כמובן שהקירות לא יושארו במצבם עם לוחות פלדה מוליכים חשופים, אלא ימוגנו באמצעי מבודד בדמות עץ לביד. עץ זה מכיל סיבי זכוכית להגנה נוספת. ניתן להשאירו כמו שהוא או לצבוע אותו בגוון הרצוי לכם. בתום שלב זה יבוצעו עבודות החשמל והנורות בחדר

התקנת פרקטים בחדר

השלב הסופי הוא דיפון הרצפה באמצעות פרקטים ליצירת משטח דריכה יציב, פרקטי ודקורטיבי. ניתן לבחור את הפרקטים שייועדו לחדר בהתאם לעיצוב שנוצר בו.

כתוב/כתבי תגובה