למה בתי אבות סובלים מדימוי שלילי

למה בתי אבות סובלים מדימוי שלילי

בשנתיים האחרונות עיתונאים שונים חשפו אותנו למגוון מקרים שהציפו אותנו בתדהמה – מצלמות נסתרות או גלויות שהותקנו בבתי אבות חשפו מראות קשים וכואבים עבור כל אחד, בהם נראו עובדים שונים של בתי אבות ברחבי הארץ שמכאיבים ומשפילים את הדיירים במקום, תוך צחוק ולגלוג מקומם ומכעיס במיוחד.

גם עבור אותם אנשים שהוריהם לא שוהים בבתי האבות שנחשפו בכתבה, או בכלל בבית אבות כלשהו, הדבר היה קשה לצפייה ומכעיס במיוחד. כמובן שאותם עובדים אכזריים קיבלו את העונש שמגיע להם, וגם בית האבות – אך בדרך הזו נוצר דימוי שלילי ורע על כל הנושא של בית אבות עבור קשישים ותשושי נפש.

בית אבות לא צריך להיות מקום רע או משעמם

למרות הכתבות הקשות האלו, חשוב להבין כי בתי אבות לתשושי גוף למשל הם מוסדות סטנדרטיים הם לא מקומות רעים או לא טובים עבור הקשישים. ניתן למצוא הרבה בתי אבות מצוינים ואיכותיים המציעים לדיירים במקום שירות אדיב, מקצועי ויעיל לכל דבר ועניין.

נוסף על הדימוי השלילי והרע על בתי אבות, ישנו דימוי גם על שהייה משעממת ובנאלית עבור אלו המתגוררים בבית אבות. המצב לא כך ברוב בתי האבות, הוכחה לכך היא אינספור הפעילויות והאטרקציות שבתי האבות מארגנים עבור הדיירים במקום הכוללים משחקי חברה קבוצתיים, טיולים, ביקורים של תנועות נוער או בתי ספר ועוד.

כיצד בוחרים בית אבות איכותי וטוב

לאחר שהבהרנו את הנקודה כי בית אבות הוא לא דבר שלילי, רע או משעמם – יש צורך עדיין למצוא את בית האבות הטוב והאיכותי ביותר עבור ההורים הקשישים שלנו כמו נוה שלו בית אבות שמומלץ ע"י רבים. תמיד כדאי להסתמך על המלצות כאלו ואחרות של אנשים שמכירים בתי אבות טובים, וגם לשוטט ברחבי האינטרנט ולחפש המלצות מועילות למציאת בית אבות איכותי.

נוסף על ההמלצות, כדאי גם לצאת לסיורים קצרים בבתי אבות שמוצאים – כך הביקור הפיזי במקום יכול להעניק לכם מבט כללי על המקום, האווירה והשירות במקום. מומלץ גם לשוחח עם הדיירים השוהים במקום כדי לשמוע באופן מוחשי ואמתי את חוות הדעת שלהם מהמקום.

כתוב/כתבי תגובה