בואו לבדוק אם הוא שווה כסף – אנחנו קונים רכבים לפירוק

בואו לבדוק אם הוא שווה כסף – אנחנו קונים רכבים לפירוק

רכבים יורדים מהכביש מסיבות רבות. לעיתים לאחר תאונת טוטאל לוס נקבל מהמוסך הצעת מחיר שמשתלמת פחות מקניית רכב חדש, לעיתים הרכב איננו ניתן לתיקון עקב פגיעה קשה בשלדת הרכב ולעיתים פשוט מדובר ברכב ישן שפשוט לא ניתן לתקנו או למצוא לו קונה. בשורה משמחת לבעלי רכבים לא שמישים הינה העובדה שניתן למכור את הרכב לפירוק ולקבל תשלום עבור השימושים שעדיין ניתן לעשות בחלקיו השמישים ובשלדת הרכב.

מה זה קניית רכבים לפירוק

מכירת רכבים לפירוק הינה בעצם מכירת הרכב לצורך פירוקו מחלקיו השמישים לצורך מכירתם בתור חלקי חילוף לרכבים אחרים ובנוסף, מכירת שילדת הרכב למחזור פלדה. ישנם מקרים שבהם על ידי מכירת הרכב לפירוק ניתן לקבל יותר כסף מאשר שוויו של הרכב כרכב נוסע וזאת בעיקר במקרים של רכבים ישנים במיוחד. תוכלו לקבל על כך עוד מידע באתר https://prk.co.il/

כיצד מתבצע תהליך מכירת הרכב לפירוק

מכירת רכב לפירוק הינה תהליך של קניה ומכירה אשר כלולות בו פעולות בירוקרטיות פשוטות. ראשית, יש לפנות למשרד הרישוי עם אסמכתא שהנכם בעלי הרכב לצורך ביצוע ביטול רישום הרכב. לאחר פעולה זו גם תפסיקו לקבל דרישות תשלום בעבור רישוי הרכב. לאחר מכן נותר לבצע את העסקה עם קונה הרכבים, לחתום עמו על הסכם העברת בעלות ולסכם עמו את המחיר. במקרים בהם הרכב איננו יכול לעלות על הכביש יש לקבוע עם קונה הרכבים מי יממן את הובלת הרכב.

כיצד נקבע מחיר הרכב

מחיר רכב הנמכר לפירוק נקבע על פי סך כל חלקיו השמישים אשר ניתנים למכירה בתור חלפים לרכבים אחרים ושוויה של שלדת הרכב לצורך מחזור ברזל. כאשר פונים לקונה רכבים לפירוק בתל אביב, מומלץ להסביר לו על מצב הרכב, האם הרכב נשרף, פשוט ישן או עבר תאונה ולקבל הערכת מחיר לרכב. בסופו של דבר יצטרך קונה הרכבים לראות את הרכב בעצמו על מנת לקבוע את שוויו הסופי של הרכב לפירוק. גורם נוסף המשפיע על התשלום אל בעל הרכב לאחר מכירתו לפירוק הינו דגם הרכב ושנת ייצורו.

כתוב/כתבי תגובה