מה היתרון של משקולות אוניברסליות לעומת משקולות רגילות?

מעוניינים לרכוש סט משקולות ולא בטוחים האם כדאי לבחור משקולות אוניברסליות או רגילות? אנו נסביר כאן איך בוחרים נכון סט משקולות שמתאים לרמת הכושר שלכם. על סט המשקולות לאתגר את השרירים ולהתאים לבניית שריר הדרגתית. אתם צריכים להיות מסוגלים לבצע 3-4 סטים מכל תרגיל. אם אתם לא בטוחים מהו המשקל המתאים ביותר בעבורכם כדאי להתייעץ עם איש מקצוע.

מה זה משקולות אוניברסליות?

אם אתם מחפשים משקולות חכמות שמאפשרות את בחירת המשקל הרצוי באמצעות סיבוב של חוגה – תבחרו משקולות אוניברסליות ולא תצטערו. בעבור מתחילים נמליץ על דגם שמגיע עד 24 ק"ג למשקולת ומחליף בקלות 30 משקולות רגילות. מתקדמים יבחרו בדגם שמגיע עד 42 ק"ג למשקולת ומחליף כ-34 משקולות רגילות. 

משקולות אוניברסליות נחשבות יקרות יותר בהשוואה למשקולות רגילות אך כאשר בוחנים את הדברים לעומק מגלים שהבחירה בהן חסכונית. משקולת אוניברסלית מאפשר ביצוע אימון מגוון עם כמה משקלים וממלאת תפקיד של סט משקולות שלם. 

מה זה משקולות רגילות?

משקולות רגילות מתברגות הן הנפוצות ביותר (ראו למשל סט משקולות 50 קילו). אלו הן משקולות שכוללות מוט קצר וצלחות משקל שאפשר להוריד ולהוסיף בהתאם לתרגיל וליכולת של הגוף. סט רגיל של משקולות יכלול 2 מוטות קצרים כאשר צלחות המשקל מתחילות מ-5 ק"ג ומגיעות עד 75 ק"ג. היתרון של המשקולות המתברגות הוא היכולת להתאים את המשקל ליכולת. 

מה חשוב לבדוק כשרוכשים משקולות?

  1. שימוש בטיחותי ונוח (אל תבחרו משקולות זולות שעלולות להתפרק במהלך האימון)
  2. עמידות בפני זעזועים ונפילות
  3. אחריות של היצרן / היבואן
  4. איזון טוב של המשקל
  5. החלפה קלה ומהירה של משקלים
  6. מחיר הוגן

על המשקולת שתבחרו ללוות אתכם במהלך אימונים במשך מספר שנים. ההשקעה במוצר איכותי תבוא לידי ביטוי בשנים רבות של שימוש מהנה. 

 

כתוב/כתבי תגובה