תכנון חדרים חכם לילדים

תכנון חדרים חכם לילדים

אם אתם מתכננים את חדר הילדים בבית שלכם, חשוב שתדעו כי חדר זה חייב להיות מתוכנן נכון כי הרי הוא המקום בו הילדים שלכם נמציאם ברוב שעות היום, לאחר הלימודים או לאחר סיום פעילות היום יום שלהם מחוץ לבית כאשר חדר הילדים הוא המקום שבו ילדכם משחק, לומד, מארח חברים, מתפתח ובונה את אישיותו.

כיצד מתכננים נכון חדרי ילדים?

הנה כמה טיפים טובים:

בחירת ריהוט בצורה נכונה – חשוב לבחור לילדים שלכם רהיטים בהתאמה אישית בצורה נכונה כמו למשל בחירת מיטת מעבר מתאימה (מיטה וחצי, מיטת ילדים, מיטת מעבר ועוד) כמו גם בחירת ארון המתאים לחדרי ילדים, כמו למשל ארון הזזה שנחשב נפוץ במיוחד לחדרי ילדים כמו גם שיש לבחור שולחן עבודה נוח ומותאם אגרונומית לילד שלכם. בחירת ריהוט נכון תסייע לילדכם להתנהל בחדר בצורה פרקטית ובריאה יותר.

שימוש בצבעים נכונים – רבים מחדרי הילדים הם כאלה שנצבעים בשלל צבעים על מנת לפתח את התודעה את הראייה כמו גם יכולות שכליות ומוטוריות. בשל כך חשוב לבחור בצבעים לא עזים מידי אך מספיק צבעוניים אותם ניתן לשלב בצביעת הקירות, במוצרי הטקסטיל כמו וילונות צבעוניים, תמונות, צעצועים ועוד.

חללי אחסון פרקטיים – חדרי ילדים כפי שרובינו יודעים נוטים להפוך למבולגנים בכמה שניות וזאת משום שהילדים מוצאים בכל רגע ]פריט אחר מהארונות , הם משחקים בחדר עם החברים והאחים והם באופן כללי לא תמיד שומרים על סדר במרחב.

בשל כך חשוב בתכנון חדר ילדים יש להוסיף ולבחור מכלי אחסון מתאימים כמו קופסאות פלסטיק איכותיות עם גלגלים שניתן לרכז בהן חפצים וצעצועים ולהצניע אותם מתחת למיטה, כמו גם שיש לבחור ריהוט לחדר ילדים שמאפשר אחסון טוב יותר כמו מיטות עם מגירות אחסון או ארונות מתאימים ועוד.

שמירה על בטיחות – חשוב שבחדרי הילדים שלכם יהיו כל אמצעי הבטיחות הדרושים לשמירה על בריאותם של הילדים כמו מעצורי דלתות, מגני אצבעות, מחסומים למיטות מותאמים לחדרי שינה של ילדים, מגנים לחלונות ועוד. בכך תוכלו לאפשר לילדים שלכם גם סביבה בטוחה יותר וגם סביבה נעימה יותר למגורים.

כתוב/כתבי תגובה