במה עריכת ספרים מקצועיים באה לידי ביטוי

במה עריכת ספרים מקצועיים באה לידי ביטוי

עריכת ספרים מקצועית היא זו שמעלה את רמת הכתיבה של הסיפור והופכת אותו למקצועי, חד, ברור ובעל מסר כפי שרצה הסופר להעביר.

כל כתיבה שאינה נעימה לקורא, תחטיא את המטרה והקורא יפסיק לקרוא את הספר ולא ייהנה ממנו כלל ולכן היא זו שקובעת את ההבדל בין ספר קריא לספר שאינו קריא.

 

חשיבותה של העריכה המקצועית

מי שלוקח לידיו ספר מסוים כדי לקבל החלטה אם לקרוא אותו או לא, הוא מעלעל בספר ומתרשם מאופן הכתיבה, הרהיטות שלה, אם השורות הללו מעניינות אותו, או שהן לא מסקרנות אותו כלל.

המטרה של עריכה מקצועית היא ליצור שפה מרתקת, שהקורא ירצה מאד לדעת מה קורה בהמשך הדרך ובפרקים הבאים. כדי להשיג מטרה זו מתבצעת עריכה ספרותית רוחבית מתחילתו של הספר ועד סופו.

העורך עובר על כל המלל, מבצע תיקונים, מוחק משפטים שהם מיותרים, מוסיף פסקאות חדשות, יוצר לעיתים פרק חדש, כיוון שיש חלל חסר בהבנת סיטואציות מסוימות ומחדד את השפה העברית.

עריכה ספרותית שמתבצעת על ידי איש מקצועי אשר מתמחה בנישה זו של כתיבה והוא מיומן ובעל ניסיון רב בקטגוריה זו של הספרות, מבצע מהפך בנראותו של הספר ובקריאה שלו שהופכת לרציפה וקולחת ודבר גורר דבר.

כך הקורא אינו משתעמם במהלך קריאת הספר, הוא נחוש לדעת מה קורא בהמשך כיוון שנעים לו מאד לקרוא את הספר, כל דף סוחף אותו לדעת מה קורה בהמשך והוא לא משתעמם מתיאורים או הסברים מוגזמים, שפוגמים במהלך התקין של קריאת הסיפור.

עריכה ספרותית איכותית היא זו שמנתבת את דרכו של הספר להצלחה או ההפך לכישלון ולכן היא אקוטית ואין לוותר עליה.

כתוב/כתבי תגובה