משלבת – מה זה אומר?

משלבת – מה זה אומר?

ילדים עם צרכים מיוחדים צריכים לקבל מידי פעם רוח גבית כדי להשתלב במסגרות כאלה ואחרות. ילדים שעולים לגן, ילדים שרוצים להשתלב בסביבת לימודים רגילה, להתקדם בחייהם ולהגיע לתוצאות:  צריכים לעיתים קרובות סיוע של משלבת שמסייעת להשתלב במסגרות חינוכיות. אבל מה התפקיד של אשת המקצוע הזה שעוסקת בטיפול בילדים? הנה כמה פרטים חשובים. 

התנהלות בעולם האמיתי ללא תלות בהורים, אחים, מורים וכולי – יכולה להיות קשה לכל ילד, בין אם הוא מוגדר כילד עם צרכים מיוחדים, לבין אם מדובר בילד רגיש, או תלותי וכזה שמתקשה באופן מובן להיפרד מההורים. כדי לשלב באופן הרמוני ילדים במסגרות חנוכיות חשוב לבצע תהליך מקצועי שלא ישאיר טראומה לילד או תחושת נטישה במרחב חדש. לשם כך דרושות נשים מומחיות בתחום של טיפול בילדים, ורצוי לקבל סיוע ממשלבות מקצועיות. 

נשים שעוסקות בתחומים של טיפול בילדים ושילובם במסגרות רגילות או מיוחדות יעזרו לילדים להשתלב באופן עצמאי במסגרות כאלה ואחרות ואף להנות מסביבה חדשה ומכילה של ילדים, גננות ומורים. 

שילוב במסגרות חינוכיות וחברתיות

תפקידה של משלבת כבר מובן. אשת מקצוע זאת יודעת כיצד לעזור לילד להשתלב בתוך מגוון מסגרות והיא תספק הדרכה מתאימה לילד ותפעל כדי להסביר לו לקראת מה הוא הולך והיכן עליו להשתלב, עד הקניית מיומנויות כמו דיבור עם ילדים אחרים, יכולות משחק, הבנה של השיעורים, יכולות שפה וסיוע בפעולות מוטוריות תוך השתלבות חברתית במרחבים שונים. 

משלבת צריכה באופן אסרטיבי אך גם מכיל ומתחשב לסייע לילד להשתלב במסגרת תוך הגנה על צרכיו, בזמן שהיא מגלה אסרטיביות בהנגשת המרחבים החדשים והמסגרות לילד. 

אז אם אתם הורים שמעוניינים בנחיתה רכה יותר לילדכם במוסדות חינוך ומסגרות- כדאי לחפש משלבת מומחיות ומקצועיות אותה אפשר למצוא בלוחות חיפוש עבודה של אנשי חינוך וטיפול בילדים כמו באתר Helpbook

 

כתוב/כתבי תגובה