האם בנייה ירוקה במוסדות חינוך תורמת לבריאותם של הילדים?

האם בנייה ירוקה במוסדות חינוך תורמת לבריאותם של הילדים?

הנושא של בניית בתי ספר ומוסדות חינוך אחרים הינו נושא שמעסיק רבים מאתנו, כי אם יש משהו בטוח, זה שהילדים של היום הם העתיד שלנו. לכן ברור מדוע נרצה לתת להם את הטוב ביותר, ואם נבין שהילדים מבלים בבתי הספר שעות ארוכות במהלך היממה, נבין את החשיבות של בניה נכונה ובעיקר ירוקה. מחקרים רבים מראים שיש בהחלט קשר בין שימוש ויישום של בניה ירוקה במוסדות חינוך ובין: 

  • תחלואה ירודה יותר אצל ילדים 
  • בריאות הילדים 
  • שיפור הביצועים שלהם בלימודים 

לכן, אם גם אתם עמלים היום על הקמת בית ספר חדש, מדוע שלא תעשו זאת בהתאם לעקרונות של הבניה הירוקה? כך תוכלו לתת לילדים תשתית הרבה יותר טובה ללימודים ולהצלחה ולכן ברור מדוע שווה להשקיע בנושא הזה. 

 

מתייחסים לסביבה בתכנון המבנה 

כבר בשלבים שבהם מתכננים את הקמת מוסד הלימודים, צריך להתייחס לסביבה שבה הוא נמצא. איזה כיווני אוויר יש במקום? האם הכיתות יהיו שטופות באור שמש טבעי או שהילדים יצטרכו תמיד ללמוד עם אור מלאכותי? האם יש אפשרות לבנות את בית הספר בצורה כזאת שהטמפרטורה בכיתות תהיה נעימה וקבועה, פחות או יותר, גם בלי מזגנים או פתרונות אחרים? כל הפרטים האלה, ועוד רבים אחרים, צריכים לבוא לידי ביטוי בתכנון מוסד הלימודים ולכן יש לבצע את התכנון בעזרת אנשי מקצוע שמכירים את עקרונות הבניה הירוקה. 

 

בחירת חברה מובילה לייעוץ וליווי בניה ירוקה 

מתלבטים אל מי לפנות ומי יוכל ללוות אתכם בכל מה שקשור לבניית מוסד החינוך כך שגם עקרונות הבניה הירוקה יבואו בו לידי ביטוי? אפשר להבין את הדילמה שלכם, כי יש היום מספר חברות שעוסקות בתחום. ההמלצה שלנו היא לבחור חברה אמינה ומקצועית כמו מלווה בנייה ירוקה שיש לה ולאנשיה ניסיון רב שנים כי בסופו של דבר הניסיון והידע הם הבסיס לבניה חכמה, ירוקה ומוצלחת.  

כתוב/כתבי תגובה