בדיקת החזר מס הכנסה

בדיקת החזר מס הכנסה

אם אתם עובדים שכירים ייתכן מאוד ומגיעים לכם הטבות החזר מס הכנסה. אולי אתם לא מודעים לכך כיוון שהממשלה ומשרדי מס הכנסה לא בדיוק יתאמצו לעדכן אתכם בנושא אולם ייתכן ושילמתם במהלך השנה החולפת ו/או באחת השנים שעברו יותר מס הכנסה ממה שהייתם צריכים לשלם בפועל. לכל אזרח מגיעים הטבות מס מסוגים שונים ואזרחים מסוימים מקבלים אפילו הטבות מס נוספות בשל ענייני מגורים, משפחה, מטעמי בריאות, יציאה לחופשה ללא תשלום או פיטורים מהעבודה ועוד. בהתאם למצב האישי שלכם תוכלו להגיש דו"ח שנתי למס הכנסה ולבדוק את האפשרות שלכם להחזרי מס.

מה הכוונה הפרשי מס?

אישה העובדת כשכירה ומאריכה את חופשת הלידה שלה זכאית להחזרי מס. אדם שהחליף עבודה במהלך השנה ונותרו לו פערי תשלום בשל משכורות שונות או אדם ששילב עבודה נוספת אך שילם יותר מס בניכויים משתי המשכורות שלו ממה שבאמת היה צריך. אדם שהיה בתקופת אבטלה או עבר מקום מגורים לאזור עם הטבות מס גבוהות יותר. כל אלו ועוד הינם אנשים שבסבירות גבוהה ניתן יהיה אפשר למצוא אצלם בדוח השנתי הפרשי מס. בדיקת החזר מס הכנסה ייעשה על ידי הגשת דוח שנתי למס הכנסה ובדיקת ההכנסות של האזרח והתא המשפחתי שלו לצד ההוצאות שלו. ההכנסה החייבת במס היא זו שתישאר וממנה יחושב המס שאותו אזרח צריך לשלם בהתאם למדרגות המס הקבועות בחוק ועשויות להשתנות מדי שנה. 

לאחר הגשת הדוח השנתי אם יתגלה ששילמתם יותר מס ממה שהייתם צריכים לשלם (למשל על ידי אי חישוב נקודות זיכוי שמגיעות לכם בתלוש השכר מה שקורה בדרך כלל) הרי שתוכלו לקבל החזר מס הכנסה בעבור ההפרשים. את הבדיקה תוכלו לבצע בעצמכם מול מס הכנסה או לשכור חברה המתמחה בנושא שתבצע את העבודה עבורכם – ניתן לפנות אל חברה כזו דרך הלינק https://taxref.co.il/eligibility-for-tax-refund/.

כתוב/כתבי תגובה