כל מה שחשוב לדעת על ייעוץ מס אמריקני

כל מה שחשוב לדעת על ייעוץ מס אמריקני

ישנם אזרחים שהם לא תושבי ארצות הברית, אך יש להם אזרחות אמריקאית ומטל עליהם שכירים ועצמאים כאחד, להגיש דוח מס לרשויות המס באמריקה. האזרחים שמחוייבים בהגשת הדוחות הם מי שעומד באחד מהקריטריונים הבאים:

  • אזרחי חוץ שמחזיקים כרטיס גרין קארד ברשותם.
  • אזרחים שיש להם אזרחות אמריקאית. אזרחים אלה מחויבים בהגשת הדוח, אף אם הם מעולם לא היו באמריקה.
  • עובדים באמריקה. אלו מחויבים גם אם אין להם אזרחות אמריקאית. לדוגמא: אדם ישראלי שעוסק בנדל"ן ויש לו השקעות בנכסים בארצות הברית, יצטרך להגיש דוחות ולשלם את המס.

הגשת הדוחות

אז איך תעשו את זה? הנה כל מה שחשוב לדעת על ייעוץ מס אמריקני. התהליך כולו של הגשת הדוחות יכולה להיות מורכבת וארוכה, אבל זה משתלם מאוד. מכיוון שאזרחים שנמצאים מתאימים, יכולים להיות זכאים להחזרים בסכומים גבוהים מאוד על הוצאות שונות המוכרות על פי חוק על ידי הרשויות. בכל שלב, כדאי לקבל ייעוץ מס אמריקני מקצועי מיועץ מומחה שזהו עיסוקו.

לייעוץ בנושא הכנת דוחות מס אמריקאיים >>>

מועד ההגשה

מתי תצטרכו להגיש את דוחות המס? ישנו מועד מדויק וזמן קבוע להגשת הדוחות. בדרך כלל ההגשה תתבצע אחת לשנה. כל אזרח שמחויב בהגשת הדוחות, הן אם מדובר באזרח אמריקאי ובין אם מדובר באחד מאלו שמנינו בתחילת המאמר, צריכים להגיש את הדוח אחת לשנה.

ישנם מקרים בהם תצטרכו להגיש את הדוחות לרשויות המס של מדינה מסוימת בארצות הברית וחשוב לבדוק את זה.

כמו כן, חשוב לדעת כי כל אזרח שמחזיק ברשותו חשבון בנק זר עם סכום העולה על 10,000 דולר, צריך להגיש דוח FBAR. דוח זה מדווח על פעולות שמתבצעות בבנקים זרים של כל אזרח.

כתוב/כתבי תגובה