חומרי איטום יעילים ועמידים למקרים שונים

חומרי איטום יעילים ועמידים למקרים שונים

תחום האיטום כולל מגוון חומרי איטום מסוגים שונים. לכל חומר יש תכונות משלו ומאפיינים ייחודיים, וכמובן שגם השימושים שונים ואופן היישום משתנה. קראו להלן על מספר סוגים של חומרי איטום המשמשים בענף הבניה. מדובר על משפחות שונות של חומרי אטימה שמבוססים על יסודות משתנים. כאשר בכל משפחה ניתן למצוא מגוון מוצרים בעלי תכונות שונות והתאמה מדויקת לצרכים הקיימים.

  1. מסטיקים אקריליים

החומרים האקריליים נמצאים בשימוש שכיח בארצות הברית ובאירופה. הם מסווגים כחומר פלסטומרי, והם מאופיינים בגמישות רבה של למעלה מעשרה אחוזים. חומרי איטום אקריליים מאופיינים בכושר היבדקות גבוה אל מרבית התשתיות, ואילו על תשתיות כמו בטון וטיח ניתן לעשות בחומר שימוש כפריימר כאשר הוא מדולל במים. מסטיק אקרילי עמיד גם בפני קרינת שמש, אך מול לחות או רטיבות תמידית העמידות שלו נמוכה למדי. ולכן השימוש בחומרים אלו מומלצת בחללים פנימיים של מבנים. החומרים הללו נוחים לשימוש, הם לא רעילים, ניתן לצבוע אותם ואפשר להשיג אותם בשלל גוונים. גם המחיר שלהם נחשב זול. מידע נוסף ניתן למצוא באתר א.צ. שיווק והפצה.

  1. סיליקון

חומר האטימה המוכר והרווח ביותר בעולם הוא סיליקון. יש סוגים שונים של חומרים המשתייכים למשפחה זו ויש להם יישומים רבים. התכונות של הסיליקון הם עמידות גבוהה בפני מים, עמידות בטמפרטורות קיצוניות של חום או קור, גמישות שנשמרת לאורך זמן. כמו כן יש לציין כי קיימים מוצרים רבים תחת קטגוריה זו כך שלכל יישום או צורך ניתן למצוא את המוצר המתאים ביותר. המחיר של המוצרים והללו נחשב לנמוך וזו אחת הסיבות לכך שהסיליקון הוא אחד מחומרי האטימה הפופולאריים ביותר בעולם.

  1. פוליסולפיד

החומר הפוליסולפידי נצמד לרוב חומרי הבנייה היטב. אך כדי להבטיח היצמדות טובה של המוצר מומלץ להשתמש בחומר יסוד. החומרים הללו לא מתאימים לשימוש על מוצרי פלסטיק כמו פוליקרבונט, פי וי סי, פלקסיגלס וכדומה. החומרים עמידים גם בחשיפה רציפה למים. כמו כן הם עמידים בתנאי אקלים קשים. ניתן למצוא מוצרים משופרים שמכילים חומרים נוספים שנועדו להתאים לשימושים ספציפיים. בחומרים אלו נעשה שימוש בתחנות דלק, איטומי זיגוג ועוד.

 

כתוב/כתבי תגובה